Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, deprem sonrası yaşanan ‘olumsuz hava’nın turizmciye zarar verdiğini belirterek, yerli ve yabancı turistleri Muğla’ya davet etti: ​“Gelin, görün ve yaşayın!”

Önder Haber/Şahin Şahin

MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, deprem sonrası yaşanan ‘olumsuz hava’nın turizmciye zarar verdiğini belirterek, yerli ve yabancı turistleri Muğla’ya davet etti:  ​“Gelin, görün ve yaşayın!”
Bu içerik 566 kez okundu.

MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, TBMM genel kurulunda yaptığı konuşmada, Bodrum’da yaşanan deprem dolayısıyla Bodrum için oluşturulan olumsuz havanın Bodrumlu turizmciye zarar verdiğini söyledi. Yaşanan depremde can kaybı yaşanmamasının sevindirici olduğu söyleyen Erdoğan; herkesi Bodrum’a, Muğla’ya davet ederek: “Gelin, görün ve yaşayın” dedi.

Erdoğan, konuşmasında Muğla’daki turizmcinin son 3 yıldır (2015’de Rusya ile yaşanan uçak krizi, 15 Temmuz 2016’da Fetö’cü Darbe Girişimi ve bu yıl yaşanan deprem yüzünden) çok kötü sezonlar geçirdiğine dikkat çekerek şunları söyledi:

 

“Sözde gazetecileri şiddetle kınıyorum”

Habercilerimiz Bodrum’un depremi kazasız belasız atlatmasını gündeme getirmek yerine, bazı binalardaki ufak tefek çatlaklar ile Gümbet’de batan, yediemine teslim edilmiş birkaç eski tekneyi temcit pilavı gibi tekrar tekrar ekrana getirerek Bodrum’da ciddi bir sıkıntı olduğu imajı vermektedirler. Bu da turizmi baltalamaktadır. Turizmi baltalayan, esnafın ekmeği ile oynayan sözde gazetecileri şiddetle kınıyorum.

Bodrum’da günlük hayat normal bir şekilde devam etmektedir. Bodrum bir bütün olarak yerli yabancı bütün misafirlerini ağırlayabilecek durumdadır. Panik havası oluşturacak, olumsuz haberlerden vazgeçilmesi konusunda herkesi sorumlu davranmaya davet ediyoruz.

Allah tekrarından ve beterinden korusun. Biz de 21 Temmuz günü Bodrum’a giderek İl Başkanımız ve İlçe Başkanımız ile birlikte yerinde incelemelerde bulunduk. Sayın Kaymakamımızı ve Belediye Başkanımızı ziyaret edip bilgi aldık. Allah’a şükür Bodrum Yarımadası bilim adamlarının öngörüsüne göre yaşanması muhtemel en büyük depremlerden birini yaşamış ve bu depremi hasarsız atlatmıştır.

 

Teşekkür

Burada yarımadada bugüne kadar görev yapmış bütün belediye başkanlarımızın hakkını teslim etmek lazım. Bildiğiniz gibi Büyükşehir Kanunu yürürlüğe girmeden önce Bodrum Yarımadası 11 Belediye ile idare ediliyordu. Bu vesileyle Bodrum Yarımadasında bugüne kadar görev yapmış bütün belediye başkanlarımıza teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum.

Yine depremden sonra yaptıkları çalışmalardan dolayı Sayın Valimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Kaymakamlarımıza, Belediye Başkanlarımıza, güvenlik güçlerimize ve bütün kamu görevlilerine teşekkür ediyorum.

 

‘Sapasağlam yerinde!’

Bodrum’un ve Muğla’nın sapasağlam yerinde durduğunu ve misafirlerini ağırlamaya hazır olduğunu vurgulayan sağlam bir reklam kampanyasına ihtiyaç vardır.

 

Esnafın vergi ve kredi borçlarının ertelenmesi

Yine turizmcilerin ödediği ecrimisil ücretleri önemli bir sorundur. Ve Muğla’daki yüksek ecrimisillerin makul bir seviyeye çekilmesi muhakkak sağlanmalıdır.

Turizmcilerimizin ve esnafımızın vergi ve kredi borçlarının ertelenmesi gibi önlemler alınmalıdır.

Aksi takdirde bölgemizde turizmi yaşatmak için gecesini gündüzüne katan esnafımız, otelcimiz ve sektörün bütün bileşenleri iflas ile karşı karşıya kalacaktır.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X