Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Korsan Taşımacılıkla mücadele sürüyor

Önder Haber/Serpil Seyfioğlu

Korsan Taşımacılıkla mücadele sürüyor
Bu içerik 3211 kez okundu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekiplerinin, vatandaşların trafikte güven içerisinde seyahat etmelerini sağlamak amacıyla denetimlerini sıklaştırdıkları bildirildi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, Muğla il genelinde turizm sezonuyla beraber araç kiralama şirketlerinin ve kayıt dışı taksilerin korsan taksicilik yaptıkları yönünde alınan ihbarları değerlendiren Zabıta ekipleri, Jandarma ve Polis ekipleri ile birlikte kiralık araçları ve taksileri durdurarak taşıma ve çalışma izin belgelerinin bulunup bulunmadığının kontrollerini yapıyor.

Özel toplu taşıma araçlarında da denetimde bulunan Zabıta ekipleri, şoförün tescil belgelerinde belirtilenden fazla ayakta yolcu alıp almadığı, ücretsiz seyahat hakkı bulunan şahıslardan ücret alınıp alınmadığı, çığırtkanlık ve değnekçilik yapılmak suretiyle yolcu toplanmaya çalışılıp çalışılmadığı ile durak harici yolcu indirme ve bindirme yapılıp yapılmadığı hususlarında kontroller yaptı.

Kurallara uymayanlar hakkında yasal işlem başlatıldı. Uygulamalar, vatandaşlar tarafından da memnuniyetle karşılandı. 2017 yılı içerisinde Zabıta ekipleri, Muğla il genelinde yapılan denetim ve kontrollerde; 445 taksi kontrol edilip 35 adet tespit tutanağı düzenlendi. 678 Özel toplu taşıma aracının kontrolünde ise 142 adet tespit tutanağı düzenlendi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X