Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Milas Ziraat Odası Yeni Hizmet Binası Yakında hizmete sunulacak …

Önder Haber/Adem Kankaynar

Milas Ziraat Odası Yeni Hizmet Binası    Yakında hizmete sunulacak …
Bu içerik 448 kez okundu.

Yaklaşık 5 yıl önce yapımına başlanan Milas Ziraat Odası’na ait yeni hizmet binasında mutlu sona yaklaşıldı. Yakın bir zaman içinde hizmete girecek olan binada, A’dan Z’ye her konuda çiftçinin ihtiyaçları karşılanırken, Oda Başkanı İsmail Atıcı; “Çiftçinin alınteriyle ödediği aidatları heba etmedik ve yeniden kendisine hizmet için harcadık” dedi.

Arsa bedeli dahil yaklaşık bir milyon beş yüz bin liraya malolan Milas Ziraat Odası’nın yeni hizmet binası, hizmete girmeyi beklerken, Oda Başkanı İsmail Atıcı, Milaslı çiftinin her türlü ihtiyacının karşılanacağı yeni binanın resmi açılışı için gün saydıklarını söyledi.

Yeni hizmet binasında devam eden çevre düzenleme çalışmalarını yerinde inceleyen Oda Başkanı Atıcı, inşaat temelinin yaklaşık 5 yıl önce atıldığını belirterek; “5 yıldan beri kademeli olarak çalışmalar devam ediyor. Bugüne kadar arsa bedeli hariç harcanan maliyet bir milyonu buldu. Geriye kalan eksikler için de yine yaklaşık bir yüz bin lira daha harcanacak. Arsa bedelini de eklediğiniz de yeni hizmet binasının toplam maliyeti 1,5 milyon lirayı bulacak.

Fiziken binanın bir eksiği kalmadı. Şu anda çevre düzenlemesi yapılıyor, ancak Milas-Söke karayolu üzerindeki yerimizin ön tarafında, yöresel ürünlerimizi sergileyebileceğimiz bir showroomun ihalesini yapacağız. Burada zeytin ve zeytinyağımız başta olmak üzere bal ve tarihi Milas halılarının tanıtımı ve sunumu yapılacak. Bugüne kadar her fırsatta dile getirmiştik, Milasımızın değerlerini sergileyebileceğimiz bir yerimiz yoktu, binamızın açılışıyla birlikte bu eksikliğimizi de gidermiş olacağız” dedi.

 

AÇILIŞ TARİHİ, ZEYTİN HASAT ŞENLİĞİ…

Yeni hizmet binasının resmi açılış tarihini, bu sene 4’üncü düzenlenecek olan Zeytin Hasat Şenliği’ne denk getirmeyi düşündüklerini belirten Oda Başkanı İsmail Atıcı, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Daha önceden görüşmüştük, Genel Başkanımız Sayın Şemsi Bayraktar, binamızın resmi açılışına bizzat katılmak istediğini söylemişti. Umarım o gün kendisi de aramızda olur.”

 

300 KİŞİLİK KONFERANS SALONU…

Yeni hizmet binasında; gübre, tohum, ilaç, tarım alet ve makinalarının da satılacağını, bunun yanı sıra çiftçilerin her türlü resmi işlemlerinin yapılacağını kaydeden Başkan Atıcı; “Yeni hizmet binasında tüm büro işlemleri de yapılabilecek. Binamızda, yaklaşık 300 kişilik bir de konferans salonumuz hizmet sunacak. Burada, çiftçimize yönelik her türlü bilgilendirme, eğitim çalışmaları yapılırken, ihtiyaç duyulması halinde ilçedeki diğer kurum ve kuruluşlar da toplum yararına yapılacak her türlü toplantı için burayı kullanabilecekler” dedi.

 

ESKİ BİNA ŞUBE OLARAK HİZMET SUNACAK…

Halihazırda Milas Ziraat Odası’nın hizmet binası olarak kullanılan yerin, şube görevi yapacağını belirten Oda Başkanı Atıcı; “Çiftçilerimiz her türlü resmi işlemini ve tarımsal ihtiyaçlarını oradan da temin edebilecekler. Belki ilk başlarda yeni binayı uzak olarak görebilir ve buraya gelmek istemeyebilirler, ancak ilerleyen süreçte çiftçiye her türlü hizmeti yeni binamızda vereceğiz” dedi.

 

“ALINTERİ İLE ÖDENEN AİDATLAR, HİZMET OLARAK GERİ DÖNÜYOR”

Yeni hizmet binası için harcanan maliyetin, çiftçilerden alınan aidatlarla karşılandığını söyleyen Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı; “Her ne kadar üye sayımız çok olsa da toplanan aidat miktarlarına bakıldığında bu bina için harcanan emek ve paranın ne denli kıymetli olduğu anlaşılacaktır. Çiftçimizin alınteriyle kazandığı ve ödediği aidatların kuruşunu heba etmeden, toplanan paraları kendilerine hizmet olarak geri döndürmeye özen gösteriyoruz. Bugüne kadar Oda yönetimi ve Oda Meclisi olarak bu düşünceye önem verdik. Güzel Türkçemizde, ‘eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri’ diye güzel bir söz vardır ya işte bu söz, tam da bizim yapmak istediğimizi ortaya koyuyor” dedi. 

 

BAŞKAN TOKAT'A TEŞEKKÜR...

Yeni hizmet binasının çevre düzenlemesinde Milas Belediyesi'nden çok önemli bir katkı gördüklerini belirten Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı; "Bu anlamda başta Milas Belediye Başkanımız Sayın Muhammet Tokat olmak üzere tüm belediye çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Bu çalışmada bizimle birlikte olmaları, çiftçiye verdikleri değeri gösteriyor" dedi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X