Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Milas’ın “İkinci Çöp Döküm Sahası” mı?

Önder Haber/Adem Kankaynar

Milas’ın “İkinci Çöp Döküm Sahası” mı?
Bu içerik 482 kez okundu.

Yıllardır ilçemizdeki mevcut çöp döküm sahasının kaldırılması ve Milas’a düzenli ‘Katı Atık Depolama Tesisi’ kazandırılması konusu gündemdeki yerini korurken, uzunca süredir Yusufça Mahallemize yakın bir noktada adeta “yeni bir çöp döküm sahası” hizmete girmiş durumda …

Balçık yolu olarak adlandırılan, Yusufça Mahallesi başta olmak üzere birçok mahalleye ulaşımı sağlayan bu yol üzerinde meydana gelen/getirilen çöp-moloz döküm sahası görenleri hayrete düşürüyor. Birçok evsel atığın yanı sıra inşaat molozu, hatta apartmanların kalorifer kazanlarından çıkan küllerin dahi gelişigüzel döküldüğü alanı görenler, bölgeye ikinci bir çöp döküm sahası oluşturulduğunu düşünürken, çevredeki evlerde yaşayanlar ise durumdan oldukça rahatsızlar.

 

Tenis Kortlarına ait malzeme de dökülmüş …

Bilindiği gibi geçtiğimiz yıl Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ilçemizde yaptırılan tenis kortlarının zemini, sözleşmede belirtilen standartlara uygun olmadığı gerekçesiyle ihaleyi alan yüklenici firmaya söktürülmüş ve yeniden uygun malzeme döşenmişti. İşte o sökülen zemin malzemesinin de bu alana döküldüğü anlaşılıyor.

Yarattığı görüntü kirliliğinin yanı sıra yayılan kötü koku da çevrede rahatsızlık yaratırken, ana yola kadar inen molozlar, çevredeki zeytinlik alanların sahiplerinin de tepkisini çekiyor.

Her fırsatta tarih ve kültür başkenti olduğuna vurgu yaptığımız Milas’a yakışmayan bu görüntünün, ilgililer tarafından bir an önce bertaraf edilmesini bekliyoruz.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X