Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Başarılı Pehlivanımızdan Başkan Tokat’a teşekkür ziyareti

Önder Haber / Melih Kaşkar

Başarılı Pehlivanımızdan Başkan Tokat’a teşekkür ziyareti
Bu içerik 397 kez okundu.

Bu yıl 656’ıncısı düzenlenen Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde ve 25’incisi düzenlenen Kavaklıdere Menteşe Beşpınar Yağlı Pehlivan Güreşlerinde  Milas Belediyesi adına er meydanına çıkan Milaslı Pehlivan Mehmet Karabaş, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı ziyaret etti.

Kırkpınar’da ilk 32 pehlivan arasına girme başarısı gösteren ve ardından katıldığı  Kavaklıdere yağlı güreşlerinde Küçük Orta Küçük Boyda 32 pehlivan arasında birinci olan Milaslı Pehlivan Mehmet Karabaş, Türkiye Güreş Federasyonu Ege Bölge Sorumlusu İnanç Güçlü ile beraber ziyaret ettiği Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a, verdiği destek için teşekkür etti.

Kırkpınar ve Kavaklıdere’de elde ettiği başarı ve Milas’ı en iyi şekilde temsil ettiği için Mehmet Karabaş’a teşekkür eden Başkan Tokat, sporun ve sporcunun her zaman yanında olduğunu belirtti.

İmkanlar çerçevesinde her zaman sportif faaliyetlere destek olacağını söyleyen Tokat, önümüzdeki süreçte katılacağı müsabakalar için Karabaş’a başarı diledi.

Güreş konusunda Antalya’nın başı çektiğini belirten Tokat; “Milas’ta da güreşin mayası var.Buradan da önemli güreşçiler çıkıyor ve büyük başarılar elde ediyor. Önümüzdeki yıllarda biz de Milas’ta bu tür organizasyonlara imza atmak istiyoruz” dedi.

Kırkpınar ve Kavaklıdere’de Milas’ı en iyi şekilde temsil etmek ve adını duyurmak adına elinden geleni yaptığını söyleyen Karabaş ise; “Öncelikle bana verdiğiniz destekten ötürü sizlere teşekkür ediyorum. Kırkpınar’da ilk 32 güreşçi arasına kalmayı başarıp, Kavaklıdere’de ise birincilik elde edip hem Belediyemizi hem de Milas’ı en iyi şekilde temsil ettim. Önümüzdeki müsabakalarda da elimden geleni yapmaya çalışacağım. Milas Belediyespor bünyesinde kurulacak güreş branşında gönüllü olarak antrenörlük yapmak istiyorum. Burada yetiştireceğimiz sporcularla Kırkpınar gibi güreşlere katılıp Milas adını duyurmayı ve ses getirmeyi hedefliyorum” dedi.

Ziyaret, Karabaş’ın Başkan Tokat’a pehlivan kıspet maketi takdim etmesinin ardından sona erdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X