Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Fırıncılara ‘Hijyen Eğitimi’ …

Önder Haber / Adem Kankaynar

Fırıncılara ‘Hijyen Eğitimi’ …
Bu içerik 396 kez okundu.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Türkiye Fırıncılar Federasyonu işbirliğinde ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimiz genelindeki fırıncılara hijyen eğitimi veriliyor. Bu kapsamda dün, MİTSO Toplantı Salonunda Milas Gıda Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Odası tarafından ilçemizdeki fırıncılara da bir eğitim verildi.

Ege Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yusuf Vangöl tarafından verilen eğitim kapsamında; değişen mevzuat, yeni yasal düzenlemeler ve işyerinde uyulması gereken hijyen kuralları anlatıldı.

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Genel Sekreteri Esra Yılmazer, Milas Gıda Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Odası Başkanı Mustafa Sezgin, Oda Genel Sekreteri Ayhan Akaydın ve Oda çalışanlarının yanı sıra, fırıncı esnafı ve fırın çalışanları katıldı.

 

“ÖNCELİKLE SİZLER TEMİZ OLMALISINIZ”

MİTSO Toplantı Salonunda verilen eğitimde, son iki yıl içinde değişen yasal mevzuatın yanı sıra, işyerlerinde uyulması gereken hijyen kuralları anlatılırken, eğitimi veren Öğr. Gör. Vangöl; “Öncelikle işyerleriniz, işyeri sahibi olarak sizler ve tüm çalışanlarınız temiz olmalısınız. Sattığınız ürünleri almak için gelen vatandaş, gönül rahatlığıyla alışveriş yapmalı. Kılık-kıyafet, işyeri görüntüsü ilk etapta vatandaşın baktığı noktalardır. Bununla birlikte üretim alanı olarak kullanılan bölümlerin daha da temiz olması gerekiyor. Çünkü üretilen mamul gıdadır ve doğrudan insan sağlığı açısından son derece önemlidir” diyerek, uyulması gereken temizlik kurallarını örnekleriyle anlattı.

 

“MİLAS OLARAK BU KONUDA İYİ BİR NOKTADAYIZ”

Milas Gıda Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Odası Başkanı Mustafa Sezgin ise konuşmasında, Milas olarak tüm gıda üreticilerinin kendilerinden istenen ve beklenen hususlara azami ölçülerde dikkat ettiğini belirterek; “Bugüne kadar ilgili kurumlar tarafından rutin denetimlerde, kendi Oda üyelerimiz başta olmak üzere gıda işi yapan tüm esnafımız, bu denetimlerden başarıyla çıkmışlardır. Bu konuda Milas olarak belirlenen kriterleri en iyi şekilde uygulayan bir noktadayız. Yapılan denetimlerde eğer herhangi bir noksanlık tespit edilmişse, işyeri sahibine iletiliyor ve en kısa zamanda bu eksiklik gideriliyor. Bu anlamda Oda Başkanı olarak kendi üyelerime ve diğer gıda sektöründe çalışan esnafımıza teşekkür ediyorum” dedi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X