Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Muğla’da Orman Köylülerine, 2003’ten bu yana 23 milyon TL kredi desteği verildi

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

Muğla’da Orman Köylülerine, 2003’ten bu yana  23 milyon TL kredi desteği verildi
Bu içerik 316 kez okundu.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, orman köylerinde yaşayan vatandaşlara destek vermeye ve gelir düzeylerini artırmaya devam ediyor.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği’nden verilen bilgiye göre, Bakanlık tarafından orman köylerinde yaşayanların sosyal ve ekonomik gelişmelerini desteklemek maksadıyla geliştirilen projeler ülke genelinde ara vermeden uygulanıyor.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) bu projelerin devam ettiği Muğla’da orman mahallelerinde yaşayan vatandaşlara 2003 yılından bu yana yaklaşık 22 milyon 544 bin TL kredi desteği verildi.

Muğla’daki Orman Köylülerine, yaklaşık 22 milyon 544 bin TL destek

Bölgelerin coğrafi şartları göz önüne alınarak uygun projeleri hayata geçiren Bakanlık, Muğla’da Süt Sığırcılığı, Güneş Enerjisi ve Fenni Arıcılık başta olmak üzere birçok alanda orman köylülerine yaklaşık 22milyon 544 bin TL kredi desteği sağladı.

2003 yılından bu yana şehirde toplam 4 bin 111 aileye destek veren Bakanlık, 2017 yılında da 200 aileye 2 milyon TL destek vermeyi hedefliyor.

Destek vermeye devam edilecek

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Bakanlık olarak orman köylülerini de düşündüklerini, onların kalkınmalarını desteklemek amacıyla birçok proje geliştirdiklerini ve bu projelerle vatandaşlara ilave istihdam alanları oluşturduklarını ifade etti.

Ayrıca orman alanlarında yürütülen faaliyetlerde orman köylülerini işçi olarak çalıştırdıklarını kaydeden Bakan Eroğlu, bu yıl da bu tür projeleri çeşitlendirerek destek vermeye devam edeceklerini belirtti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X