Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

MİTSO Temmuz Meclis Toplantısı yapıldı

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

MİTSO Temmuz Meclis Toplantısı yapıldı
Bu içerik 349 kez okundu.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nın Temmuz ayı olağan meclis toplantısı yapıldı.

MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel tarafından açılan oturumda, Oda Genel Sekreteri Kazım Sarıoğlu tarafından okunan Haziran ayı kati mizanı, oturuma katılan üyelerin oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin ikinci maddesi gereğince OSB kanununun 7. maddesinde 18 Haziran 2017 tarihinde yapılan değişiklik gereğince, daha önce MİTSO’yu temsilen OSB Müteşebbis Heyetine seçilen üyelerin görev sürelerinin iki yıldan dört yıla çıkarılması da oybirliği ile kabul edildi.

OSB kanununda yapılan ve 1 Temmuz 2017 tarihinde yürürlüğe giren değişiklikle OSB’lerin müteşebbis heyetinde yer alanların görev süreleri 2 yıldan dört yıla çıkarılmıştı.

Gündemin dilek ve temenniler bölümünde konuşan MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel, Milas OSB’deki gelişmeler hakkında meclis üyelerine bilgilendirmede bulundu.

Yüksel, halen arazide arazi düzenlenmesi ve altyapıyla ilgili hafriyat işlerinin devam ettiğini belirterek, kısa süre içinde elektrik altyapısının hazırlanmasının da ihale edileceğini bildirdi.

MİTSO’da son bir aylık dönemde sürdürülen faaliyetler hakkında meclis üyelerine bilgilendirmede bulunan Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ise, son bir ay içinde MİTSO’dan dört üretici firmanın coğrafi işaret etiketi aldığını belirterek, “Daha çok üretici firmamızın Coğrafi İşaret standartlarına uygun kalitede zeytinyağı üretmesini ve Odamızdan Coğrafi İşaret Etiketi almasını bekliyoruz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X