Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Ek bina için yetkililerden yardım istedi

ÖNDER Haber / A. Kemal KAŞKAR -

Ek bina için yetkililerden yardım istedi
Bu içerik 409 kez okundu.

Geçtiğimiz hafta kaybettiğimiz ‘Eğitim Gönüllüsü’ merhum Dr. Mete Ersoy’un Eşi Günseli Ersoy, merhum Ersoy için düzenlenen törende; CHP Muğla Milletvekili Av. Akın Üstündağ, Milas Kaymakamı Eren Arslan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal’dan bir talepte bulundu.

İlçemizde eğitim için yaptıklarıyla Milaslıların gönlünde taht kuran merhum Dr. Mete Ersoy için, adını taşıyan ortaokulda düzenlenen törende, Eşi Günseli Ersoy, Dr. Mete Ersoy ilk ve ortaokulunun arkasında temeli atılan, ancak bugüne kadar tamamlanamayan bina için yetkililerden yardım istedi.

Binanın yapımı için anlaşılan müteahhide bir türlü ulaşamadıklarını söyleyen Günseli Ersoy, gözyaşları içerisinde; “Eşim hayatta iken ek binanın yapımı için hesaplanan tüm maliyeti peşin olarak ödemiş ve en kısa zamanda binanın yapılmasını istemişti. Tüm projeler hazırlandı, gerekli izinler alındı ve Vali Bey gelecek diye göstermelik bir de temel atıldı. Ancak sonrasında hiçbir şey yapılmadı. Müteahhitle defalarca görüşüldü, fakat bir sonuç elde edilemedi. Eşimin, yapmak istediği daha pek çok şey vardı, ancak en önemlilerinden biri de bu ek binanın tamamlanmasıydı. Rahmetli eşim son günlerde bunu hep dile getirdi. Müteahhit ile görüşmeye çalıştı, ancak telefonlarına bile cevap alamadı. Sizlerden, merhum eşimin hatırasını yaşatacak bu eserin bir an önce yapılmasını sağlamanızı istiyorum” dedi.

Günseli Ersoy’u büyük bir dikkatle dinleyen Milas Kaymakamı Eren Arslan, konuyu bildiğini ve müteahhit ile ilgili yasal sürecin başlatıldığını söyleyerek; “Sonuna kadar da takipçisi olacağız. Böyle bir eserin ilçemize kazandırılması en az merhum Dr. Mete Ersoy Bey kadar bizleri de sevindirir. Konuyla ilgili gelişmeleri sizlerle paylaşacağız” diyerek, gelişmeleri aktardı.

Günseli Ersoy’u dinleyen CHP Muğla Milletvekili Av. Akın Üstündağ da konuyla ilgileneceğini, yapılması gereken ne varsa hem merhum Dr. Mete Ersoy’un anısını yaşatma, hem de Milas’ın eğitimde yeni bir esere sahip olması adına konuyu takip edeceğini ve yaşanan gelişmeleri kamuoyu ile paylaşacağını söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X