Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

“Gülerce’nin de gerçeği çok yakında ortaya çıkacaktır!”

ÖNDER Haber / Serpil SEYFİOĞLU -

“Gülerce’nin de gerçeği çok yakında ortaya çıkacaktır!”
Bu içerik 439 kez okundu.

DSP Muğla İl Başkanı Ali Durna, Hüseyin Gülerce’nin, geçtiğimiz günlerde yayımladığı bir yazısında, CHP eski Genel Başkanlarından, eski başbakan, DSP Kurucu Lideri Bülent Ecevit’in adına da “Fetö konusunda yanılanlar” listesinde yer vermesine tepki gösterdi.

 

Ali Durna’nın konuyla ilgili açıklaması şöyle:

“Rahmetli Genel Başkanımız Bülent Ecevit, inançlara saygılı olan din istismarcılığına karşı mücadele veren bir liderdi. Ecevit’in tutumu bilinmesine rağmen, her fırsatta Fethullah Gülen’e ilgi duyduğu yolunda değerlendirmeler yapılıyor. Bunlar külliyen yalan. Merve Kavakçı’nın TBMM’ye türbanlı olarak girdiği zaman Ecevit’in söyledikleri ortadadır. ABD’nin o dönem Irak’la ilgili Türkiye’den isteklerine karşı hep direndi. Partimizi bölmek için her türlü çaba gösterildi.

 

Ecevit’in kimsesi yok diye hırpalanmasına, haksız bir biçimde Fethullah Gülen’le bağlantısının kurulmasına kimsenin hakkı yoktur. Unutulmasın ki, Bülent Ecevit’in başbakanlığı döneminde Fethullah Gülen’le ilgili soruşturmalar açıldı. Üstelik 1999 - 2002 döneminde Fethullahçıların bu kadar etkili olmadığı bir dönemdi. Bülent Ecevit, ayakta zor durduğu dönemde bile ülkemizin çıkarları için çaba gösterdi. Hiçbir zaman cemaatlerle, tarikatlarla işbirliği içinde olmadı. Bunun en yakın tanıkları Türk milletidir.

 

Ömrünün 33 yılını fetöyle geçiren, fettullah gülene yaranmak için kuyruğundan ayrılmayan, bütün şirketlerinde üst düzey yöneticilik yapmış bir kişinin Sayın ECEVİT’i fetöyle ilişkillendirmek istemesi komik ve gülünçtür.

Nasıl 15 Temmuzda meydanlara koşup demokrasi mitinginde bas bas bağıranlar gerçekler ortaya çıkınca cezaevlerine tıkıldıysa, Hüseyin Gülerce’nin de gerçeği çok yakında ortaya çıkacaktır.

 

Bu gibi yalan ve saçma sapan iftiralarla sayın ECEVİT’in isminin kirletilmesine asla müsaade etmeyeceğimizi kamuoyuna bildiririm. Saygılarımla.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X