Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

‘Kırsaldaki Çınarlar’

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

‘Kırsaldaki Çınarlar’
Bu içerik 848 kez okundu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi: ‘Kırsaldaki Çınarlar’ Projesi.

‘Kırsaldaki Çınarlar’ projesi ile ilimiz genelinde yaşayan ve kendi yaşamını idame ettirmekte zorlanan 65 yaş üstü yaşlılara destek olunacak.

Projeyle ilgili olarak Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada;

“Sosyal belediyecilik yönünde birçok çalışma yapan ve bunlara her geçen gün yenilerini ekleyen Muğla Büyükşehir Belediyesi yeni bir proje daha başlattı. Pilot ilçeler olarak Menteşe ve Milas’ın seçildiği ‘Kırsaldaki Çınarlar’ projesi ile çalışmalara başlandı.

‘Kırsaldaki Çınarlar’ projesi ile kendi yaşamını idame ettirmekte zorlanan 65 yaş üstü vatandaşlara kendi bakımlarını yapamadıkları durumlarda yaşam koşullarının iyileştirilerek hayatlarını daha iyi şartlarda sürdürebilmeleri, sağlıklı ve kaliteli yaşlanmaları için destek olunuyor.

Proje kapsamında, yalnız yaşayan ya da kendi yaşamını idame ettirmekte zorlanan yaşlıların evlerine misafir olunuyor. Yapılan sosyal incelemeler sonrasında ise çalışmalar başlatılıyor. Proje kapsamında evlerin temizliği, boya gibi küçük ev işleri yapılırken ihtiyaç görülmesi durumunda banyo, traş ve özel bakım gibi hizmetler de veriliyor.

Ayrıca tek başına yaşayan ya da evinde gerekli güvenlik önlemi olmayan vatandaşların evinde düşüp yaralanma gibi tehlikelerin önüne geçilmesi için de eşiklerin yok edilmesi, merdiven trabzanlarının kontrolü, basamak - banyo ve tuvaletlere tutamaç montajı ile birlikte kaymayacak şekilde malzemelerin konulması gibi çalışmalar da yapılıyor.

Milas ve Menteşe ilçelerinde başlatılan projenin hedefine ulaşması ile birlikte diğer ilçelerde de hayata geçirilmesi planlanıyor” denildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X