Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

‘5 Milyonluk Tesis’in tanıtımı yapıldı

ÖNDER Spor Haber / Hüseyin AÇAR -

‘5 Milyonluk Tesis’in tanıtımı yapıldı
Bu içerik 952 kez okundu.

Milas Belediyesi tarafından yaptırıldıktan sonra işletmesi 5 yıllığına Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne devredilen ‘Atatürk Spor Kompleksi’nde incelemelerde bulunuldu.

Tesisin tüm bölümlerinin gezilerek basın mensuplarına bilgi aktarıldıktan sonra Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Spor Dairesi Başkanı Ali İnan, birlikte bir basın toplantısı düzenlediler.

 

“Bizim için ayrı bir

gurur kaynağıdır”

Toplantının açılışında Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, salon sporları adına Türkiye’de örnek bir tesisin yapıldığını ancak işletme maliyetlerinin yüksek olması nedeniyle Büyükşehir’e 5 yıllığına devredildiğini belirterek şunları söyledi:

“İçerisindeki farklı bölümleriyle gerçekten spor salonundan öte bir tesisin içindeyiz. Uluslararası müsabakaların dışında her türlü organizasyon ve ulusal müsabakaların yapılabileceği bir tesise kavuşmanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz.

Bildiğiniz gibi ilçemizde bir de Gençlik ve Spor Müdürlüğümüzün yapacağı bir kapalı spor salonumuz daha olacak. Her ikisi faaliyete geçtiğinde ilçemizdeki salon sporlarında yeni bir çığır açacağımızı düşünüyorum.

İçerisinde basketbol ve voleybol sahalarının yanı sıra, yarı olimpik dediğimiz bir yüzme havuzumuz bulunuyor. İdari birimler, soyunma odaları, hamam ve saunanın yanı sıra kafeterya bölümü de bu tesise renk katan diğer bölümlerdir.

Milas Belediyesi olarak ilçemizdeki spor tesisi kalitesini yükseltmek, spor başarısını artırmak ve bu konudaki hedefi büyütüp çıtayı yükseltmek amacıyla bu salonu yaptık. Bu salon, çalışma ve antrenman amaçlı bir salondur ve ana teması da; sporu izlenen bir olgu değil, bizzat yapılarak insan hayatının bir parçası haline gelmesini sağlamaya yöneliktir.

Gençlik Spor Müdürlüğümüzün, mevcut spor salonunun yerine önümüzdeki günlerde yapım çalışmasına başlanacak ve kısa zamanda tamamlanmasını umduğumuz yeni spor salonumuz ise müsabaka amacına uygun olarak yapılacaktır.

Tek bir spor salonunda amatör branşların antrenman yapabilmesi ve aynı zamanda da müsabakaların oynanması mümkün değildir. Dolayısıyla bu tesis daha çok antrenman yapılan bir tesis olarak hizmet verecektir.

Belediyemize toplam maliyeti 4.6 milyon TL artı KDV’dir. Bölgemizdeki diğer salonlarla karşılaştırıldığında en modern bir tesis olarak öne çıkmaktadır. Özellikle Büyükşehir Yasası sonrası ekonomik yönden en sıkıntılı bir dönemde Milas Belediyesi tarafından yapılmış olması da bizim için ayrı bir gurur kaynağıdır. Bu anlamda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

 

“Tüm hazırlıklar

tamamlandı”

Başkan Tokat’ın ardından spor kompleksi ile ilgili açıklama yapan Muğla Büyükşehir Spor Daire Başkanı Ali İnan ise şunları söyledi:

“Öncelikle böyle bir tesisi Milas’a kazandıran Sayın Belediye Başkanımız Muhammet Tokat başta olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyoruz. Gerçekten son derece modern ve her türlü donanımın düşünüldüğü ve uygulamaya konulduğu bir tesis olarak karşımızda duruyor.

Şu anda teknik personel dediğimiz arkadaşlarımızı Belediyemiz bünyesinde göreve başlattık ve kısa bir süre sonra burada 7/24 görev yapmaya başlayacaklar. Güvenlik görevlilerimiz, idari işlere bakacak arkadaşlarımız ve teknik sorumlular, tesisin sürekli açık olmasını ve hizmet vermesini sağlayacaklar.

Milas’taki bu tesis, özellikle Düğerek’teki spor tesisimiz ile birlikte ilimizin yüz akı tesislerinden biri halindedir. Düğerek’teki tesis gece yarısına kadar hizmet verirken, buradaki tesis 24 saat esasıyla hizmet sunacak.

Muğla Büyükşehir Belediyesi olarak, sporla ilgili tüm aktiviteleri buraya taşıyacağız. Belirli gün ve haftalarda burada turnuvalar düzenleyerek ciddi spor organizasyonları gerçekleştireceğiz.

Başkanımızın da belirttiği gibi bu tesis çalışma amacıyla yapıldığı için buradan yararlanacak olan vatandaşlarımızın yanlarında hiçbir malzeme getirmelerine gerek yok. Burada onlara her türlü malzeme olanağı sağlanmış durumdadır. Mevcut spor salonumuzun yıkılıp yeniden yapılacağı gündemde olduğundan Gençlik ve Spor Müdürlüğümüz tarafından yapılacak olan yeni salon devreye girene kadar bu tesis tüm okullarımızın ve kulüplerimizin hizmetinde olacak. Bu konuda da tüm hazırlıklar tamamlandı.”

 

Resmî açılış

önümüzdeki günlerde

yapılacak

Yapılan inceleme ve sonrasındaki basın toplantısına; CHP Milas İlçe Başkanı Suat Özcan, Büyükşehir ve Milas Belediye Meclis Üyesi Murat Yazar, Milas Belediye Meclis Üyesi Av. Şakir Özdemir, bazı CHP Milas İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve Tesis Yöneticileri katıldılar.

Tesisin resmi açılışının ise önümüzdeki günlerde yapılacağı belirtildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X