Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

İTFAİYE, POLİS VE VATANDAŞ BİRLİKTE SÖNDÜRDÜ…

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR

İTFAİYE, POLİS VE VATANDAŞ BİRLİKTE SÖNDÜRDÜ…
Bu içerik 1093 kez okundu.

İlçemizde halk arasında ‘Bayrak Tepe’ olarak bilinen, Milas Şehirlerarası Otobüs Terminali karşısındaki Tavşan Dağı bölgesinde yangın çıktı… Yangında, bölgedeki zeytin ağaçları zarar görürken; itfaiye-polis ve vatandaşlar, alevlerin yeni dikilen çam ağaçlarına sıçramaması için yoğun çaba harcadılar.

 

Garaj karşısındaki Tavşan Dağı’nda çıkan yangının 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirilmesiyle bölgeye Milas Orman İşletme Müdürlüğü ve Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Milas Grup Amirliği Ekipleri sevk edilerek müdahalede edildi. Havanın rüzgarlı olması sebebiyle kısa sürede büyüyen yangın, bölgedeki zeytin ağaçlarına zarar verirken, yaklaşık on yıl önce dikilen çam ağaçlarına sıçramaması için itfaiye-polis ve vatandaşlar tarafından yoğun çaba sarf edildi.

Yangının yerleşim yerlerine yakın bir bölgede olması nedeniyle söndürme çalışmalarına bölgede ikamet eden vatandaşların da katılmaları dikkat çekerken, dikkat çeken bir başka nokta ise ilçemizdeki emniyet teşkilatı mensuplarının da söndürme çalışmalarına katılmaları oldu.

Yaklaşık 20 dekarlık bir alanın zarar gördüğü yangının çıkış nedeni araştırılırken; itfaiye-polis-vatandaş elbirliğiyle yürütülen söndürme çalışmaları kısa zamanda sonuç verdi ve yangın kontrol altına alındı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X