Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

“Atatürk Orman Çiftliği Halkındır; Satılamaz!”

ÖNDER Haber / A. Kemal KAŞKAR -

“Atatürk Orman Çiftliği Halkındır; Satılamaz!”
Bu içerik 561 kez okundu.

Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkezi tarafından,  Atatürk Orman Çiftliği’nin Çukurambar’da bulunan 37 dönümlük arazisinin, Büyükelçilik binası yapılmak üzere” Amerika Birleşik Devletleri’ne satılması ile ilgili bir açıklama yapılarak, “Atatürk Orman Çiftliği arazisini, asıl amacından saptırarak kullanma yolunu seçen iktidarın hedefinin Atatürk’ün hatırasını zedelemek olduğu açıktır. Buna izin verilmeyecek, bunun sorumluluğunu taşıyan kim varsa Türk Milleti adına bağımsız mahkemeler tarafından yargılanacaklardır” denildi.

ADD Milas Şubesi tarafından gazetemize iletilen Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkezi’nin, “Atatürk Orman Çiftliği Halkındır; Satılamaz!” başlıklı açıklaması şöyle:

Atatürk Orman Çiftliği, Büyük Önder Atatürk’ün bozkırdan bir cumhuriyet başkenti yaratma idealinin en önemli ayaklarından biridir.

AKP iktidarında, Atatürk’ün kişiliğine ve manevi hatırasına karşı yapılan saldırıların artarak devam ettiği gözlenmektedir.

Bu saldırılar karşısında iktidar yetkilileri tarafından yapılan açıklamalar son derece cılız kalmakta ve halkımızı tatmin etmemektedir.

Bugün, Atatürk Orman Çiftliği’nin Çukurambar’da bulunan 37 bin metrekarelik arazisinin Amerika Birleşik Devletleri’ne satıldığı kamuoyunun gündemindedir.

Dünyada emperyalizme karşı ilk ulusal kurtuluş savaşı veren Türk Milletine önderlik eden Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetinin, terör örgütleri eliyle ülkemizi ve bölgemizi kana bulayan, emperyalizmin ağababası ABD’ye satılması, aymazlığın ve ihanetin sonucudur.

Büyük Önder Atatürk’ün Ankaralılara ve Türk Milleti’ne en büyük armağanlarından biri olan Atatürk Orman Çiftliği, geçtiğimiz yıllarda “cumhurbaşkanlığı külliyesi” adıyla inşa edilen tartışmalı kaçak Saray’la Atatürk’ün manevi hatırası açıktan hedef alınıp kirletilmiş, üstelik yurttaşların “dinlenme, gezme ve eğlenme” hakkı ellerinden alınmıştı.

1994 yılından bu yana aynı sorunlu zihniyet tarafından yönetilen başkentin solunum yolları; ranta, siyasi hesaplara, günübirlik kararlara kurban edilmektedir.

Bu yapılanlar, AKP döneminde çok tanıdık olduğumuz talan siyasetinin yansımalarıdır.

Atatürk Orman Çiftliği arazisini, asıl amacından saptırarak kullanma yolunu seçen iktidarın hedefinin Atatürk’ün hatırasını zedelemek olduğu açıktır. Buna izin verilmeyecek, bunun sorumluluğunu taşıyan kim varsa Türk Milleti adına bağımsız mahkemeler tarafından yargılanacaklardır.

Atatürkçü Düşünce Derneği, Atatürk Orman Çiftliği arazisinin peşkeş çekilmesine, ranta ve günlük siyasi hesaplara kurban edilmesine izin vermeyecek, bu ihanet sürecinin, hukuksal ve eylemsel mücadelesini sürdürecektir.

Ulu Önder Atatürk’ün manevi mirası olan Atatürk Orman Çiftliği arazisinin ABD’ye satılması karşısında Atatürkçü Düşünce Derneği, eylemsel ve hukuksal mücadelesini arttırarak devam ettirecek ve bu ihanet sürecinin yakın takipçisi olacaktır.

Saygıyla kamuoyunun bilgisine sunarız.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X