Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Türkiye İş Bankası 93 yaşında…

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR -

Türkiye İş Bankası 93 yaşında…
Bu içerik 1494 kez okundu.

Türkiye İş Bankası’nın ilçemizdeki iki şubesi, kuruluşlarının 93’ncü yıldönümü Atatürk Anıtı önünde düzenledikleri program ile kutladılar.

 Kuruluşlarının 93’ncü yıldönümünü kutlayan bankanın Milas’taki her iki şubenin personeli ve İş Bankası’ndan emekli olanlar, Atatürk Anıtı’na çelenk sunup, saygı duruşunda bulundular.

Düzenlenen programda bir konuşma yapan Türkiye İş Bankası Milas Şube Müdür V. Zeynep Güneren; “İş Bankası ‘Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatıyla başlangıçta 2 şube, 37 çalışan ve mütevazı bir sermaye ile kurulmuş bir bankadır. Bugün kuruluşunun 93’ncü yıldönümünü kutladığımız Türkiye İş Bankası ilçemizde de iki şube ile hizmet vermeyi sürdürüyor.

Yurt genelinde 1.355, yurtdışında ise 23 şubesi ile sadece Türkiye’nin değil, yakın coğrafyanın da en önemli finans kurumudur” derken, T. İş Bankası Atatürk Bulvarı Şubesi Müdürü Füsun Başaran ise şunları söyledi:

“Türkiye’nin Bankası gibi bir kurum için sahip olunabilecek en üst unvanı taşıyan İş Bankası, dünyanın en değerli 500 markası içinde yer alan tek Türk markası ve dünyanın en büyük bankalarından biridir.

Dünyanın, saygın ekonomi yayınları arasında yer alan The Banker dergisinin ana sermaye büyüklüğüne göre yaptığı ‘Dünyanın En Büyük 1000 Bankası’ sıralamasında ise birçok Avrupa ve Türk bankasını geride bırakarak en büyük 100 banka arasına giren tek Türk bankası olmanın gururunu yaşıyoruz. Başta, Cumhuriyetimizin ve Bankamızın kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, yakın çalışma arkadaşlarını ve bugün aramızda olmayan Bankamıza emeği geçmiş bütün büyüklerimizi rahmetle ve şükranla anıyor, Bankamızın 93’ncü kuruluş yıldönümünün İş Bankası ailesine ve Türkiye’ye kutlu olmasını diliyorum” dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X