Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

MİTSO’dan sürpriz ikram: Milas Düğün Yemekleri

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

MİTSO’dan sürpriz ikram: Milas Düğün Yemekleri
Bu içerik 1122 kez okundu.

Geçtiğimiz hafta Milas Ticaret ve Sanayi Odası (MİTSO) tarafından düzenlenen “Milas Ekonomisinin Öncüleri” ödül törenine katılmak üzere Muğla Valisi Esengül Civelek ile birlikte ilçemize gelen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na Milas düğün yemekleri ikram edildi. Vali Civelek ve TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Milas düğün yemeklerini çok beğendiler.

MİTSO Basın Bürosundan yapılan açıklamada, MİTSO tarafından düzenlenen “Milas Ekonomisinin Öncüleri” ödül töreninde, aralarında Muğla Valisi Esengül Civelek ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile konuk Oda başkanlarının da olduğu konuklarına akşam yemeğinde farklı bir lezzet sunmak isteyen MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Milas’ın geleneksel düğün yemeklerini hazırlattı.

Milas Düğünlerinin Usta Aşçısı Mürşide Parıldar tarafından hazırlanan düğün yemekleri arasında Vekilharç, Kkeşkek, Nohutlu Pilav, Ekşili Köfte, Kabak Çiçeği Dolması, Börülce Ekşilemesi ve Biber Tatarı gibi yemekler yer aldı. Aydan Çakıroğlu’nun ‘Vesile Hanım’ işyerinde yapılan Çaykama, Tepsi Böreği ile tatlılardan Cevizli Baklava ve Oklava Çekme tatlıları da konuklara ikram edildi.

Konukların ençok ilgisini çeken yemekler ise Vekilharç, Ekşili Köfte ve Kabak Çiçeği Dolması oldu. Konuklar ayrıca Çaykama ve Otlu Tepsi Böreğini de çok beğendiler.

Milas Düğünlerinin Usta Aşçısı Mürşide Parıldar’ın, evinde hazırlayarak getirdiği düğün yemekleri MİTSO lokalinde, Hüsamettin Sarılar ve ekibi tarafından servis edildi.

Konukların sunulan yemekleri çok beğendiğini ifade eden MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, “Milas düğün yemekleri konuklarımız için büyük sürpriz oldu. Hepsi de yemeklerimizin tümünü çok beğendiler. Özellikle coğrafi işareti almayı düşündüğümüz Milas Tepsi Böreği ve Çaykama çok ilgilerini çekti. Aynı şekilde, Vekilharcımızı, Kabak Çiçeği Dolmamızı ve Ekşili Köftemizi de çok beğendiler” dedi.

Yemek boyunca, yemeklerin yapılış özellikleri hakkında konuklarına açıklamalar yapan Özer, sırasıyla Milas düğün yemeklerinin de Coğrafi İşaret Tescilini alacaklarını, önceliğin ise Milas Tepsi Böreği ile Çaykama’da olduğunu sözlerine ekledi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X