Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

MİTSO’da “idari tatil” yok!

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

MİTSO’da “idari tatil” yok!
Bu içerik 642 kez okundu.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası çalışanlarının, üyelerinin işlerinin gecikmemesi ve aksamaması için, Zafer Bayramı ve Kurban Bayramı tatillerinin birleştirilmesi ve  ara günlerin de eklenmesiyle 10 güne çıkan bayram tatilinde, kamu personeli için idari izin uygulanacak olan ara günlerde mesai yapacakları bildirildi.

Buna göre MİTSO, kamu personelinin idari izinli sayıldığı dün olduğu gibi bugün de tam gün mesai yapacak. Aynı zamanda Kurban Bayramı öncesi arife günü olan ve öğleye kadar yarım gün mesai uygulanması gerekirken bayram tatiline katılan 31 Ağustos’ta da MİTSO yine idari izin uygulamayıp öğlene kadar açık olacak.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, MİTSO’nun da aslında ‘Yarı Resmi Kamu Kuruluşu’ olmasına rağmen 10 günlük bayram tatili süresince idari izin uygulaması yapmayacağını belirterek, “Bakanlar Kurulu tarafından alınan kararla, 30 Ağustos Zafer Bayramı ile Kurban Bayramı birleştirilerek ve ara günler de tatile eklenerek tüm Türkiye’de kamu personeline 10 gün tatil verildi. Fakat MİTSO olarak biz, ‘yarı resmi bir kamu kuruluşu’ statüsündeki Odamızda, üyelerimizin işlerinin gecikmemesi ve aksamaması için idari izinli günlerde tatil yapmayacağız. Odamız, idari izinle 10 günlük tatile eklenen günlerde de üyelerimizin hizmetinde olmayı sürdürecektir” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X