Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Milas’a ‘Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi’

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR

Milas’a ‘Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi’
Bu içerik 1519 kez okundu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçemize yeni bir yatırım daha yapılıyor … İlçemizde yapılacak olan ‘Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi’ ile, yıllardır giderek büyüyen bir sorun olan ‘vahşi depolama’ da tarihe karışmış ve ‘atıkların kaynağında geri kazanımı’ düzeyine biraz daha yaklaşılmış olacak.

Açılan ihaleyi alan Novustan İnş. Müh. Dan. San. ve Tic. A.Ş. adlı firma tarafından 8 Haziran 2017 tarihinde başlanan ve 330 işgünü sonunda tamamlanacak olan tesis, yıllardır süregelen bir sorunu ortadan kaldıracak.

7 Mayıs 2018 tarihinde bitirilmesi planlanan tesisin maliyeti 14 milyon 523 bin lira olarak belirlenirken, tesisin faaliyete geçmesiyle, ‘vahşi depolama’ yapılan mevcut çöp depolama alanının da işlev değişikliği ile hizmet vereceği belirtiliyor.

‘Sorunlar Yumağı’ ortadan kalkacak…

Kimi zaman meydana gelen yangın, kimi zaman çevreye yaydığı ‘kötü koku’ ve ‘kötü görüntü’, vahşi depolama alanında ayrıştırma işinde çalışanların içinde bulunduğu yaşam koşullarıyla ilçe gündeminden düşmeyen mevcut çöp depolama alanı, yeni katı atık tesisinin tamamlanmasıyla “çok daha iyi şartlar”a kavuşacak.

Her iki alan da faaliyetini sürdürecek …

Kısa bir süre önce mevcut çöp depolama alanında ayrıştırma işi yapan işçilerin eylemleriyle bir kez daha gündeme gelen konu, kamuoyunda günlerce konuşulmuştu. Yapılan yeni tesisin ardından burada çalışanlar ‘ekmeğimizden olacağız’ diye açıklama yapmışlar, ancak yetkililer tarafından yapılan açıklama ile işlerine kaldıkları yerden devam etmişlerdi ...

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X