Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

‘Sahte Para’ uyarısı …

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR -

‘Sahte Para’ uyarısı …
Bu içerik 920 kez okundu.

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Milas Grup Amirliği ekipleri, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde, Hayvan Pazarı’ndaki özellikle kurbanlık satan yurttaşları, ‘sahte para’ konusunda uyardı.

KOM Milas Grup Amirliği ekipleri, kurban satış pazarındaki satıcıları, sahte paraya karşı dikkatli olmaları konusunda uyarırken, dağıttıkları broşürlerle de sahte ile gerçek banknot arasındaki farklarla ilgili farkındalık oluşturdular.

Geçmiş yıllarda özellikle bayrama bir-iki gün kala yaşanan yoğunluğu fırsat bilerek piyasaya sahte para sürüldüğüne dikkat çeken ekipler; “Birileri sizlerin emeğini bir anda alıp götürüyor. Böyle bir şeyin yaşanmaması için dikkatli olun, şüphelendiğinizde pazaryerindeki zabıta ve görevli polis memurlarından yardım isteyin. Kimsenin canı yanmasın” diyerek, özellikle elinde birkaç kurbanlık bulunan köylü üreticileri uyardılar.

Oldukça geniş bir alanda kurulan Milas Hayvan Pazarı’ndaki tüm satıcı yurttaşları tek tek gezerek sahte para konusunda uyaran ekiplere bazı bölümlerde, pazaryerinde görevli zabıtalar da eşlik etti.

KOM Milas Grup Amirliği ekipleri, kendileriyle birlikte alanda dolaşan zabıtalara da ellerindeki broşürlerden vererek, görevli zabıta personelinin de bu konuda duyarlı olmalarını istediler.

Ekipler Salı Pazarı’nda…

Milas Hayvan Pazarının ardından Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Milas Grup Amirliği ekipleri bu kez Ege Bölgesi’nin otantik 10 halk pazarından biri olan ilçemizdeki Salı Pazarı’nda da benzer bir çalışma yaptılar. Ekipler tüm Pazar yerini dolaşarak Pazar esnafını sahte paraya karşı uyardı. Esnafa broşür de dağıtan ekipler, sahte ile gerçek banknot arasındaki farkı anlattılar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X