Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Güllük Mahalle Meclisi yer arayışında …

Gülçin ERŞEN -

Güllük Mahalle Meclisi yer arayışında …
Bu içerik 715 kez okundu.

Güllük Mahalle Meclisi Yürütme Kurulu Başkan ve Başkan Yardımcıları, 24 Ağustos Perşembe günü Milas Belediye Başkan Yardımcısı ve Kent Konseyi Genel Sekreteri Zeynep Mat’ı Belediye hizmet binasında ziyaret etti. Ziyaret esnasında Güllük’le ilgili bazı sorunların yanı sıra, Mahalle Meclisi’nin çalışmalarını sürdüreceği yer, belediye kütüphanesinin değerlendirilmesi gibi konulara değinildi.

Zeynep Mat, Mahalle Meclisi Yürütme Kurulu Başkanı Mukaddes Çetinkol ve yardımcıları Gülçin Erşen ile Nuriddin Erdoğan’ı tebrik ederek, çalışmalarında başarılar diledi. Milas Belediyesi’nin Güllük ile ilgili bazı çalışmalarından söz eden Mat, Milas Kent Konseyi ve Mahalle Meclisi ile sorunların çözümlenmesi, en iyi hizmetin verilmesi için uyumla çalıştıklarını dile getirdi. Bugüne kadar çalışmalarını ve toplantıların çoğunu muhtarlıkta yaptıklarını, ancak oranın yetersiz kaldığını belirten Mukaddes Çetinkol, Güllük Turizmini Geliştirme ve Çevre Koruma Derneği’nin yazıhanesini ortaklaşa kullanma konusunda anlaştıklarını, ancak buranın da kullanıma şu anıyla uygun olmadığını söyledi.

Çetinkol ve Erşen, Milas Belediyesi tarafından, kurslar, sergiler, eğitim, kültür ve sanatla ilgili çalışmalar için Milas Halk Eğitimi Merkezi’ne tahsis edilen tarihi yapının hor kullanıldığını; muslukların, kapı kollarının kırıldığını, pis olduğunu, bazı bölümlerinin depo gibi kullanıldığını, gece geç saatlere kadar kapısı, ışıkları ve klimasının açık kaldığını anlattılar.

Çetinkol, buranın bir bakım ve onarımdan geçirilerek, yetkisi ve izni olan kişilerin kullanımına verilmesi ve yalnızca o kişilerde anahtar bulunması ve akşam mesai bitiminde kapısının kilitlenmesi gerektiğini söyledi. Erşen de, Belediye Kütüphanesinin halkın ve çocukların ilgisini çekebilecek hale getirilmesini, burada çocuklara ve yetişkinlere çeşitli kurslar verilmesini, konusunda eğitimli bir görevlinin bulunması gerektiğini, şimdiki görevlinin, kapıyı açık bırakıp genelde yandaki kahvehaneye gittiğini; okul döneminde bile çocukların uğramadığı, yaz aylarında da az sayıda yabancı uyruklunun ve yazlıkçıların değerlendirdiği kütüphanenin kapısının açık bırakılmasının yeterli olmadığını belirtti.

Zeynep Mat bu konularda bazı düzenlemeler ve çalışmalar planladıklarını, bunlar netlik kazanınca da basını ve mahalle meclisini bilgilendireceklerini söyledi.

Semiramis plajına soyunma kabininin hazırlandığını ve birkaç gün içinde konacağını belirten Mat, Etibank plajındaki engelli kabini ve duşunun, buraların tuvalet gibi kullanılmaması için, kilitli tutulduğunu, ihtiyaç halinde zabıtadan anahtarlarının istenebileceğini kaydetti.

Etibank plajında halkın kullanımına açık tuvalet bulunmaması nedeniyle sorun yaşandığının, bu konudaki gereksinimin giderilmesi için bir portatif tuvalet konulmasının anımsatılması üzerine Zeynep Mat, bunu gelecek sezon yapabileceklerini söyledi.

(26 Ağustos 2017 / Güllük)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X