Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

“Atatürk heykellerine saldırı cesaretini kim veriyor?”

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

“Atatürk heykellerine saldırı cesaretini kim veriyor?”
Bu içerik 694 kez okundu.

Atatürkçü Düşünce Derneği Milas Şubesi Başkanı Ali Ayaz, ‘Atatürk heykellerine saldırı’ olaylarına ilişkin bir açıklama yaparak, son günlerde Atatürk heykellerine saldırıların, bir merkezden işaret verilmişçesine dikkat çekici şekilde arttığını belirterek, “İlginçtir her saldırıdan sonra yakalanan saldırgan alelacele konan “meczup” tanısı ile adeta koruma altına alınıyor” dedi.

ADD Milas Şube Başkanı Ali Ayaz, açıklamasında daha sonra şu görüşlerini dile getirdi:

Son 15 yılda, AB sözcülerince sıklıkla ifade edilen “Kemalizm’i terk etmeye hazır mısınız” sözleriyle ya da “Atatürk fotoğraflarını resmi dairelerden, okullardan indirin” talimatları ile bugünkü saldırıların işareti verilmiş, esas saldırı ise Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde gerçekleştirilen Cumhuriyet devrimlerine ve eserlerine yöneltilmiştir.

Atatürk’ün, aşma hedefini gösterdiği çağdaş uygarlığın günümüzdeki temsilcisi olduğu iddiasındaki bazı ülkelerdeki siyasal sözcülerin hedef göstermeleri, yüzyılların karanlığına teslim olmuş gerici gruplar tarafından adeta emir telakki edilmiş ve saldırılar yoğunlaşmıştır.

Kim tarafından yönlendirilir ve gerçekleştirilirse gerçekleştirilsin, hiçbir saldırı cezasız kalmayacak, bu saldırılar Türk halkının Atatürk sevgisini daha da pekiştirecektir. Atatürk düşüncesi, devrimleri ve Cumhuriyetimiz, sonsuza dek yaşayacaktır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X