Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Milaslı Triatlon Sporcuları Balıkesir yarışlarına katıldılar

ÖNDER Spor Haber /Hüseyin AÇAR -

Milaslı Triatlon Sporcuları Balıkesir yarışlarına katıldılar
Bu içerik 996 kez okundu.

İlçemiz Milas’ta ismi yeni yeni duyulmaya başlayan spor branşlarından biri olan Triatlon sporunda ilçemiz adına yarışlara katılan sporcularımızın son müsabaka yeri Balıkesir Burhaniye oldu.

Antrenörleri Haki Güngör nezaretinde 4 genç sporcumuz Burhaniye Triatlon yarışlarında önce 200 metre yüzdüler sonrasında 5 km bisiklete bindiler ve 1.25 km koşarak zorlu parkuru başarıyla tamamladılar.

Arda Kumbaracı, Emre Kabak, Sarp Savaş ve Bilge Aydın’dan oluşan sporcu grubumuz Burhaniye yarışlarında Triatlon etaplarını kendi gruplarında başarıyla tamamlayarak ilçemize döndüler. Geçtiğimiz ay içinde İstanbul’da yapılan Triatlon müsabakalarında yarışan ilçemiz temsilcileri Muğla ve Milas’ta ismi yeni duyulmaya başlayan Triatlon sporunun ilk temsilcileri olarak katıldıkları yarışlarda ilçemizi başarıyla temsil ediyorlar.

Milas Triatlon ve yüzme antrenörü Haki Güngör, Burhaniye yarışları ve Triatlon sporu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Milas’ta Triatlon sporunun her geçen gün yaygınlaşarak ilgi göreceğini söyledi.

Burhaniye yarışlarında sporcularımızın kendi yaş gruplarında ilçemizi en iyi şekilde temsil ettiğini vurgulayan Güngör, “Her katıldığımız yarış, sporcularımıza olumlu puanlar ve tecrübeler kazandırıyor” dedi.

Triatlon sporunun Milas’ta çok yeni bir spor dalı olduğunu söyleyen Haki Güngör, sporcu sayılarının her geçen gün attığını belirterek bu spor dalında daha çok yarışmalara katılacaklarını belirtti.

Triatlon sporu ve bu sporu yaparak Milas adına yarışmalara katılan sporculara destek verilmesi gerektiğini de vurgulayan çalıştırıcı Güngör, “Sporcularımız, aile bireylerinin destekleri ile yarışmalara katılabilmektedirler” dedi.

Sırada Isparta yarışları var

İlçemizin Triatlon sporcuları, 10 Eylül 2017 tarihinde, bu kez Isparta’da yapılacak olan Triatlon yarışmalarına antrenörleri Haki Güngör nezaretinde hazırlanmaya başladılar.

Isparta yarışlarında da başarıyla yarışarak Milas’ı en iyi şekilde temsil etmek istediklerini vurgulayan Güngör, amaçlarının bu spor dalını Milas’ta yaygınlaştırmak olduğunu belirterek, yarışmalarda kendilerine destek olan sporcu ailelerine ve sporcularına teşekkür ettiğini söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X