Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Kurban Bayramımız kutlu olsun!

ÖNDER Haber / A. Kemal KAŞKAR -

Kurban Bayramımız kutlu olsun!
Bu içerik 938 kez okundu.

Bugün bayram arefesindeyiz … Kurban Bayramını, 1, 2, 3 ve 4 Eylül günlerinde yaşayacağız ...

Hükümetin, yine ‘idari tatil’ yöntemiyle 10 güne çıkardığı tatil süresince yurttaşlarımızın bir bölümü, ilk ve orta dereceli okulların yeni eğitim-öğretim dönemine başlaması öncesinde ‘son uzun tatil fırsatı’nı bu vesileyle yakalamış oldular.

Tüm okur-yazarlarımızın, tüm hemşehrilerimiz ve yurttaşlarımızın Kurban Bayramlarını kutluyoruz.

Yetkililer, ilçemiz Milas ve ilimiz genelinde bayram için gerekli hazırlıkların yapıldığı ve önlemlerin alındığı yönünde açıklamalar yaparken, resmi bayramlaşma programları da açıklandı.

Milas’ta resmi Kurban Bayramı kutlama programı

Milas Kaymakamlığı’ndan edinilen bilgiye göre, 1 Eylül 2017 Cuma günü saat 14 - 14.30 arasında İlçemiz Belediye Düğün ve Toplantı Salonu’nda, tüm kamu kurum ve kuruluşları mensupları ile Milas halkının davetli olduğu resmi bayramlaşma töreni yapılacak.

Aynı gün şu program çerçevesinde de ‘Bayramlaşma Ziyaretleri’ olacak:

14.30 - 14.45 saatleri arasında Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü çalışanları ile bayramlaşma,

14.45 - 15.00 saatleri arasında Milas M. Önol Karadeveci Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü’nde öğrenci ve çalışanlar ile bayramlaşma,

15.00 - 15.15 saatleri arasında Milas İlçe Jandarma Komutanlığı asker ve çalışanları ile bayramlaşma,

Ve 15.15 - 15.30 saatleri arasında ise Belediye Başkanlığı çalışanları ile bayramlaşma yapılacak.

İlimiz Merkezi Menteşe’de resmi Kurban Bayramı kutlama programı

İlimiz Merkez İlçesi Menteşe’de, resmi Kurban Bayramı kutlama programı, bayramın birinci günü olan 1 Eylül 2017 Cuma günü gerçekleştirilecek.

Muğla Valiliği’nden “Kurban Bayramı Ziyaret ve Bayramlaşma Programı” ile ilgili olarak yapılan açıklamada, 11:00 - 11:45 saatleri arasında Menteşe Öğretmenevi’nde yapılacak bayramlaşmanın ardından İl Protokolü, 12:00 - 12:20 saatleri arasında İl Emniyet Müdürlüğü, 12:30 - 12:50 saatleri arasında İl Jandarma Komutanlığı, 13:00 - 13:20 saatleri arasında Huzurevi ve 13:30 - 13:50 saatleri arasında da Şehit ve Gazi Aileleri Derneği’ne bayramlaşma ziyaretlerinde bulunacak.

Mesajlar

Kurban Bayramı dolayısıyla Gazetemize iletilen mesajlar ise şöyle …

Muğla Milletvekili Hasan Özyer

Bayramlar, yardımlaşma ve dayanışma duygularının doruğa çıktığı, birlik beraberliğimizin pekiştiği en önemli günlerdir. Bayramlar, kardeşlik bağlarını geliştirerek birlik ve beraberliğimizi de korumaktadır.

Geçmişi çok sayıda kahramanlıklarla dolu olan ülkemizde milli bayramlar, içimizdeki milli şuurun ve millet olma şuurunun uyanmasına, coşmasına ve harekete geçmesine çok önemli katkılar sağlarken, dini bayramlarımız ise manevi değerlerimizin yanı sıra örf ve adetlerimizle geleneksel kültürümüzün ortaya çıkmasına ve sürdürülmesine önemli katkılar sağlamaktadır.

Bu nedenle, ülkemizde her bayramın ayrı bir yeri ve önemi vardır. Bayramların günlük hayatımıza kazandırdığı hemen hemen bütün değerler, zamanla ülkemizin ve milletimizin adeta yaşam biçimi ve davranış şekli haline gelmiştir. Bunlar nesilden nesile sürdürülmektedir.

Gücünü şanlı tarihinden, milli ve manevi değerlerinden alan Büyük Türk Milleti, milli bir şuurla devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü konusunda her zaman milli hedefler etrafında buluşmayı bilmiştir. Böylece milli birlik ve beraberliğini koruyarak, kardeşlik bağlarını geliştirmiştir. Milli bir ruhla hainlere hiçbir zaman geçit vermemiştir.

Ayrıca bugün Türkiye’nin, dünyanın her köşesindeki mağdur, mazlum ve muhtaç milletlerin yardımına koşması, misafir etmesi ve sosyal yardım sağlamasının altında da işte bu tarihi misyonundan kaynaklanan yardımlaşma ve dayanışma duygusu yatmaktadır.

Bu yüzden, bayramlar yalnızca sevinçlerde ve neşelerde kalmamıştır. Bayramlarda yaşatılan ve yaşanan pek çok güzel olay zamanla ülkemizin güncel politikasının da bir parçası haline gelmiştir. Bundan, ülke ve millet olarak çok büyük gurur ve mutluluk duyuyoruz.

Bütün bu duygu ve düşüncelerle, başta Muğlalı hemşerilerimiz olmak üzere tüm milletimizin Kurban Bayramı’nı kutlar, bayramın tüm insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini dilerim.

Muğla Valisi Esengül Civelek

Saygıdeğer Muğlalı Hemşehrilerim,

Bayramlar, toplumun kaynaşmasına, dostluk ve akrabalık ilişkilerinin kuvvetlenmesine, birlik ve beraberliğin sağlanmasına vesile olan, yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerini yaşadığımız müstesna günlerdir.

Değerli Muğlalıların ve Bayramı ilimizde geçirmekte olan misafirlerimizin Kurban Bayramlarını kutlar, Bayramın ülkemize, İslam âlemine ve tüm insanlığa barış, huzur, mutluluk ve kardeşlik getirmesi dileklerimle saygılar ve sevgiler sunarım.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün

Ulusal ve dini bayramların vatandaşları bir araya getirmesi, dayanışmanın, paylaşmanın, yardımlaşmanın yaşanması, sevgi ve saygı ile toplumun bütünleşmesi açısından önemli günler olduğunu söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün bütün vatandaşların Kurban Bayramı’nı kutlayıp sevdikleri ile huzurlu bir bayram geçirmelerini dileyerek, “Yaşadığımız coğrafyanın ve dünyanın sevgi ve barışın ortak dil olduğu birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyacı var. Bu birliktelik duygularının en yoğun yaşandığı bayramlarımız, sevgi ile bir araya geldiğimiz, bütünleştiğimiz, komşularımızla paylaştığımız, aile büyüklerini ziyaret ettiğimiz özel günlerdir. Bu Kurban Bayramı’nda da vatandaşlarımızın sevdikleri ile mutlu, huzurlu bir bayram geçirmelerini diliyor, bütün vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat

Bayramlar, kırgınlık ve küskünlüklerin sona erdiği, iyilik ve güzelliklerin harmanlandığı, sevginin, saygının, hoşgörünün ve kardeşliğin zirveye çıktığı, milletçe birlik ve beraberliğin, dayanışmanın en güzel örneğinin gösterildiği, sevinç ve mutlulukların paylaşıldığı müstesna günlerdir.

Birlik ve beraberliğe, yardımlaşma ve dayanışmaya her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemdeyiz. Bayramları fırsat bilerek, milletçe en fazla ihtiyaç duyduğumuz barış ve huzurun sağlanması, insanlarımız arasında sevginin, saygının ve hoşgörünün daha da artırılması için üzerimize düşen görevleri elbirliği ile yerine getirmeli, güzel ülkemizi ve geleceğimizi düşünerek hep birlikte çaba göstermeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle mübarek Kurban Bayramı’nın tüm İslam alemine, milletimize ve ülkemize huzur, sağlık, mutluluk ve hayırlar getirmesini diler, bu vesile ile sevgili Milaslı hemşerilerimin Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü Muğla İl Müdürü Vekili Şerife Münire Burcu

Mübarek Kurban Bayramınızı en içten dileklerimizle kutlar; Ülkemiz ve Milletimiz için hayırlara vesile olmasını temenni eder, sağlık, mutluluk ve başarılar dileriz. Selam ve Saygılarımızla.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X