Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

“K harfi yeterlidir”le başladı

ÖNDER Haber / A. Coşkun EFENDİOĞLU -

“K harfi yeterlidir”le başladı
Bu içerik 1107 kez okundu.

Milas Belediyesi tarafından düzenlenen 12. Melih Cevdet Anday Anma Günleri etkinlikleri kapsamında “K harfi yeterlidir” adlı tek kişilik oyun, 7 Eylül 2017 Perşembe akşamı saat 21’de Ören’de sahnelendi.

Utku Erişik’in, Sinan Meydan’ın yapıtından uyarlayıp sahnelediği tek kişilik oyun ayakta alkışlandı. Yaklaşık 3,5 saat kadar süren ve aralarında Milas Belediye Başkanı Vekili  Zeynep Mat, Meclis Üyeleri  Mehmet Yılmaz ile Halil Kocabaşoğlu’nun da bulunduğu kalabalık bir yurttaş topluluğu tarafından izlenen oyun, büyük beğeni topladı.

Dakikalarca ayakta alkışlanan oyun sonunda sahneye çıkan ve aynı oyunu diğer mahallelerde de sergilemek istediklerini belirten Milas Belediye Başkan Vekili Zeynep Mat; “Bu gün izlediğim performans muhteşemdi. Özellikle gençlerin Atatürk’ü gerçeği ile anlaması açısından bu oyunu muhakkak izlemesi gerekli. Ben bu muhteşem performans ve güzel oyununuz için sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

Oyun, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün imzasında yer alan ‘K’ harfine ithafen hazırlanmış.

“Belgelerin ışığı tiyatro sahnesini aydınlatıyor . Tarihin sanatla dansı yalanlara karşı AKL-I KEMAL gerçeğini doğuruyor …” sözleriyle dikkat çekilen oyun, Tarihçi Sinan Meydan’ın, ülkemizin içinde bulunduğu tabloya Mustafa Kemal Atatürk’ün, imzasındaki harfleri kastederek, şu tepki mesajı ekseninde kurgulanmış:

“Şimdilik bir K harfi yeterlidir. Bana vaat ettiğiniz işler yapılıp bitirildikten sonra imzamın kalan kısmını tamamlarım …”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X