Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Huzurevi ve Milas Sosyal Hizmet Merkezi

Adem KANKAYNAR

Huzurevi ve Milas Sosyal Hizmet Merkezi
Bu içerik 2560 kez okundu.

Muğla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İlkay Türkoğlu, 2017 Yatırım Programında yer alan ve gelecek yılın sonunda hizmete açılması planlanan iki yatırım için ilçemize gelerek bir dizi görüşmelerde bulundu.

Muğla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İlkay Türkoğlu; ilçemize yeni yapılacak olan ve çalışmaların sürdüğü yeni Devlet Hastanesinin bulunduğu bölgede, 2017 Yılı Yatırım Programında yer alan ve 2018 yılı sonunda hizmete açılması planlanan Huzurevi ve Milas Sosyal Hizmet Merkezi için ilçemize gelerek bir dizi görüşmelerde bulundu.

Yeni Devlet Hastanesinin bulunduğu bölgede, 12.336 m2’lik bir alanda yapılacak olan 100 kişi kapasiteli Huzurevi ve hemen yanı başında yapılması planlanan Milas Sosyal Hizmet Merkezi için kamulaştırılan alanda incelemelerde bulunan İl Müdürü Türkoğlu, ortaya çıkan bazı pürüzlerin giderilmesi için bir dizi görüşme yaptı.

İl Müdürü Türkoğlu, AKP Milas İlçe Başkanı ve aynı zamanda Belediye Meclis Üyesi olan Levent Akyer ile görüşerek, Huzurevi ve Sosyal Hizmet Merkezinin tek alanda yapılmasının daha doğru olacağını belirterek; “Bu iki arsanın birleşmesi gerekiyor. Huzurevi için ayrılan 12.336 m2 ile sosyal hizmet merkezi için ayrılan 6 bin m2’lik alanın tek arsa olarak birleştirilmesi ve aynı alanın içinde inşaatlarının birlikte ve hızlı bir şekilde tamamlanmasının daha doğru olacağı konusunda bakanlık yetkililerimizle görüş birliğine varıldı. Bu anlamda Milaslı yöneticilerin de bizlere katkıda bulunmalarını talep ediyoruz” dedi.

“Milas’a öncelik istiyoruz”

Benzer yatırımların ilimize bağlı diğer bazı ilçelerde de yapılacağını bildiğini söyleyen AKP Milas İlçe Başkanı Levent Akyer; “Elbette bu ilçeye yapılacak olan her türlü yatırıma gereken desteği sağlarız. Her şeyden önce Milas, bu tür yatırımları fazlasıyla hak eden bir ilçedir. Dolayısıyla siz, taleplerinizi bir rapor halinde bizlere iletin, bizler de yerine gelmesi için çaba harcayalım. Ancak bu konuda benim de sizlerden bir talebim var. Benzer yatırımların diğer ilçelerde de yapılacağını biliyorum. Sizden, Milas’a öncelik verilmesini istiyorum. Planlandığı şekilde bu yılın sonuna kadar temelini atıp inşaat çalışmalarını başlatalım, gelecek yılda da hizmete açalım” dedi.

İl Müdürü İlkay Türkoğlu’ndan bu konuda söz alan Akyer, İl Müdürü Türkoğlu’na destek sözü verdi.

‘Umutevi’ talebi …

AKP Milas İlçe Başkanı Levent Akyer, Aile ve Sosyal Politikalar Muğla İl Müdürü İlkay Türkoğlu’ndan, ilçemizde mevcut bir ‘Umutevi’nin bulunduğunu ancak yetersiz olduğunu belirterek; “Sizlerden ikinci bir Umutevi istiyoruz” dedi.

İl Müdürü Türkoğlu ise bu isteme, “Bir apartman dairesi veya müstakil bir yer bulun, hemen açalım” diye karşılık verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
dursun songur     0000-00-00 annem parkı son artı alzaymır emeklisi var telim 0538838616
dursun songur     0000-00-00 annenin emekli maaşı var alzeymir ve parkinson şartlar ney
Beytullah duvan     0000-00-00 Ben çok zor birdurum dayım lütfen bilgi alabilirmiyim emekliyim kıredi borcuumda var şarıtlar neydir bilgi verir ilgilenirseniz sevinirim.
Beytullah duvan     0000-00-00 Ben huzurevi de kalmak için benim ihdiyacım var bodrumda yım yirmi senedir emekliyim kıredi borcum da var şarıtları neyydir bilgi alabilirmiyim yardılarınıza çok muktacım 05367148453 tl
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X