Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Tarım sektörünün sorunları ve çözüm önerileri …

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

Tarım sektörünün sorunları ve çözüm önerileri …
Bu içerik 656 kez okundu.

2017 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında Muğla İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü bünyesinde ‘Proje Birimimizi Kuruyoruz, Kapasitemizi Artırıyoruz’ projesi hazırlandı …

GEKA tarafından kabul edilen proje kapsamında “Proje Döngüsü Yönetimi ve Mantıksal Çerçeve Yaklaşımı (PCM) Eğitimi” Muğla İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden üç ve her İlçe Müdürlüğünden birer olmak üzere toplam 16 teknik personelin katılımıyla gerçekleştirildi.

Bu eğitim çalışmaları kapsamında ilçemizde de analiz toplantısı düzenlendi.

Zeytincilik, Hayvancılık, Arıcılık, Tıbbi Aromatik Bitkiler ve Su Ürünleri gibi alanlarda faaliyet gösteren sivil toplum örgütü yönetici ve temsilcilerinin katılımıyla yapılan sorun analizi çalışması, Milas’ın temel sorunlarına çözüm olacak bir çalışma ortaya çıkmasını sağladı.

Milas Süt Birliği’ni temsilen toplantıya katılan Süt Birliği Genel Müdürü Soner Güney, hayvancılık ve süt sektörünün en büyük sorununun maliyet oranlarının yüksekliği olduğunu belirtti.

Maliyetleri düşürmek amacıyla Birlik olarak girişimlerde bulunduklarını belirten Güney, Birliğin üreticilere yönelik gerçekleştirdiği “Kendi Yemini Kendin Yap” projesini örnek olarak gösterdi.

Milas’ta tarım sektörünün sorunlarının tespiti ve çözüm önerileri konusunda yapılan toplantıya katılan Muğla İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Şakir Fırat Erkal, sektör paydaşları ile konular üzerinde bilgi alışverişinde bulundu …

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X