Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Milas Kent Konseyi’nden önemli kararlar!

A.Coşkun EFENDİOĞLU -

Milas Kent Konseyi’nden önemli kararlar!
Bu içerik 911 kez okundu.

18 Eylül Pazartesi günü toplanan Milas Kent Konseyi Yürütme Kurulu, önemli kararlar aldı.

Yeni Devlet Hastanesine Dr. Mete Ersoy’un adı verilsin …

Milas Kent Konseyi, ilk olarak, ilçemize yeni yapılmakta olan devlet hastanesine, Milas’a eğitim alanında pek çok okul yaptırarak katkıda bulunan, Milaslı gençlerin iyi ve sağlıklı koşullarda eğitim alabilmesi için hiç bir fedakarlıktan kaçınmayan, değerli insan, hayırsever Dr. Mete Ersoy’un adının verilmesi için, Sağlık Bakanlığı’na talep yazısı yazılmasına karar verdi. Yazı, önümüzdeki günlerde Sağlık Bakanlığı’na iletilecek ve bilgi için de Kaymakamlık ve Valiliğe yazı yazılacak.

Çevre Yolu’na ilişkin …

Alınan önemli bir diğer karar ise, pek çok yurttaşın da sıkça dile getirdiği, Milas Çevre Yolu üzerinde bulunan, inşaat malzemeleri satıcılarının depo olarak kullandıkları alanların, çevre yolundan uzak bir yere taşınmasına ilişkin olarak Milas Belediye Başkanlığı’na talep yazısı yazılması.

Bilindiği gibi, Milas Çevre Yolu, bir taraftan Milas’ı bypass edecek yeni Çevre Yolu’nun Savran Ovası’ndan geçmesi tartışmaları sürerken, bir yandan da bütün bir Bodrum Yarımadası’na giden araçların geçtiği tek turistik yol üzerinde bulunuyor ve Milas Çevre Yolu bu bakımsız, toz yaratan ve çirkin görüntüsüyle, buradan geçenlerde hiç de olumlu izlenimler bırakmayan bir yol durumunda. Bu yol çevresine tuğla, kum, çimento ve diğer inşaat malzemelerinin yükleme ve nakliyesi yapılan işyerleri yığılarak, hem görüntü kirliliğine yol açılıyor; hem de buradan mal çıkaran forkliftler ve kamyonlar trafik güvenliğini tehlikeye sokuyor, hem de oluşan toz bulutu, çevrede yaşayan konutlar ve işyerlerindeki insanları rahatsız ederken, bu turistik yoldan geçen misafirlerde de Milas hakkında olumlu olmayan izlenimlere neden oluyor. Üstelik, son zamanlarda Çevre You üzerinde bir de hurda deposu kurulmuş durumda. Bunların hepsinin, Çevre Yolu üzerinden taşınması için ya yer gösterilmesi, ya da verilecek belirli bir süre içinde kent dışında başka yerlere taşınması için harekete geçilmesi önerildi.

TIR ve Servis araçlarının kent içine park edişleriyle ilgili …

Milas Kent Konseyi Yürütme Kurulu, bir başka önemli karar daha alarak, Milas kent sınırları içindeki vatandaşların kullanımına ayrılmış yolların, büyük tonajlı kamyonların ve servis araçlarının park yeri gibi kullanılmasının kesinlikle önüne geçilmesi için, cezai müeyyidelerin uygulanması yönündeydi. Bunun için, belediyenin oluşturacağı veya özel işletmecilerin kuracağı Kamyon Garajları ile, kamyonların kent içi yollarda gündüz ya da gece park etmelerinin önlenmesi istendi. Eski bir yerleşim olduğu için mevcut kent içi nüfusa yetmeyen mevcut yolların bu araçlar tarafından işgalinin önlenmesinin talep edildiği kararda ayrıca, 25 yıl öncesinde Milas’a gündüz saatlerinde kamyon girişlerinin bile yasak olduğu hatırlatılarak, gündüz saatlerinde kent içinde kamyon ve TIR geçişlerine sınırlamalar getirilmesi ve dolayısıyla kent içi trafiğin rahatlatılmasını isteyen Kent Konseyi Yürütme Kurulu, Milas Belediyesi’ni bu konuda göreve davet etti.

Yönlendirme ve bilgilendirme tabelaları …

Bir başka karar ise, şehir içindeki yol ve sokaklara, bazı kurumların bulunduğu yerlere rahatlıkla gidilebilmesini sağlayacak yönlendirme tabelaları konulması, eskiyen tabelaların yenilenmesi için Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Milas Belediye Başkanlığı’na yazı yazılması yönünde.

Kent Konseyi Yürütme Kurulu, ayrıca Kemikler Mahallesi Kavşağı’nın yapımı ve Milas’taki akıllı kavşaklarda uyulması gereken kuralları belirten çok daha büyük tabelaların yerleştirilmesi için, ayrıca Milas - Selimiye istikametindeki karayolu üzerinde bulunan Organize Sanayi Bölgesi Kavşağı ve Dibekdere Kavşağı gibi karayolları üzerindeki kavşakların aydınlatılarak, gece yolculuk yapacakların kavşakları görmesinin sağlanması için Karayolları İzmir Bölge Müdürlüğü’ne talep yazısı yazılmasını kararlaştırdı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Deli     0000-00-00 Kent konseyini öncelikle hassayiyetleri için tebrik etmek gerek şehir içine giren tırları yaratttığı sorunları defalarca şikayetimize rağmen görmezden gelen belediyenin şehir içine tır girmesinin önlenmesi konusunda hiç bir çaba gösterirmi sanmam
.mert     0000-00-00 Etrenli dörtyol olarak bilinen.egridere, etrenli ve senkoy mahhallerinin bulunduğu kavsagin biran önce düzenlenmesi ve aydinlatilmasi gerekiyor.bilgilerinize
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X