Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Kaymakam Arslan, yeni Müftülük ve KYK binalarında incelemelerde bulundu

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR -

Kaymakam Arslan, yeni Müftülük ve KYK binalarında incelemelerde bulundu
Bu içerik 653 kez okundu.

Milas Kaymakamı Eren Arslan, ilçemizde yapımı tamamlanan yeni Müftülük hizmet binasını ve yapımı devam eden Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) binasını ziyaret ederek yetkililerinden bilgi aldı…

İlçemizde İsmetpaşa Mahallesi, Zekeriya Gümüşkesen Caddesi üzerinde yapımı tamamlanan ve kısa süre içinde açılışı gerçekleşecek olan yeni Müftülük hizmet binasındaki incelemede Milas Müftüsü Ali Saim Doğru bina hakkında Milas Kaymakamı Eren Arslan’a bilgiler verdi.

Yeni binanın toplamda bin metrekare kapalı alanı olduğunu belirten Milas Müftüsü Ali Saim Doğru; “Bu alanın 250 metrekarelik kısmını Toplantı ve Konferans Salonu oluşturmakta. Ayrıca binamızda Kur-an Kursu, çalışma alanları ve lojman da bulunmaktadır. Binamızın mülkiyeti Türkiye Diyanet Vakfı’na aittir ve yeni hizmet binamız hayırsever vatandaşlarımızın destek ve yardımlarıyla yapılmıştır” dedi.

Yeni hizmet binasını gezen Kaymakam Arslan, İlçe Müftüsü Ali Saim Doğru’ya, yapılan çalışmalar ve gelinen son nokta hususunda teşekkür ederek, Milas’a daha iyi bir hizmet verebilmek adına hayırseverlerin katkılarıyla yapılan hizmet binasının hayırlı olmasını temenni etti.

İkinci ziyaret Kredi Yurtlar Kurumu binasına …

Kaymakam Arslan, daha sonra Milas - Bodrum karayolu üzerinde Sodra Dağı’nın alt bölümünde yapımı devam eden Kredi Yurtlar Kurumu binasını ziyaret ederek yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.

Firma yetkilileri ile beraber yurdu gezen Kaymakam Arslan, gelinen son durum, bitirilmesi planlanan çevre düzenlemesi ve diğer işler hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Yapılan bilgilendirmenin ardından açıklamalarda bulunan Milas Kaymakamı Eren Arslan, binadan 252’si kız, 254’ü erkek olmak üzere toplam 506 öğrencinin yararlanacağını belirterek; “Odalar 3’er kişilik bazalı sistem yataklı olup, tuvalet ve banyoları odaların içinde yer almaktadır. Odalarda ayrıca ahşap dolaplar, çalışma masaları, mini buzdolabı olup sınırsız internet, 24 saat sıcak su ve ücretsiz çamaşır yıkama hizmeti verilecek. Ayrıca binada yemekhane, kantin, kafeterya, berber ve bayan kuaförü gibi küçük işletmeler de öğrencilerimize hizmet verecek. 200 kişilik konferans salonunda sosyal, kültürel etkinlikler, kurslar olacak. Ayrıca yurtta kalan öğrencilerimize 3 lira kahvaltı, 6 lira akşam yemeği olmak üzere günlük 9 lira beslenme yardımı yapılacak ve Şehit, Gazi yakını ve devlet koruması altında olan öğrencilerimiz de yurdumuzdan ücretsiz yararlanacak” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X