Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

“Çalışmalarınız ve yatırımlarınız, Milas ve üreticilerimiz için çok önemli”

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

“Çalışmalarınız ve yatırımlarınız, Milas ve üreticilerimiz için çok önemli”
Bu içerik 664 kez okundu.

Milas Süt Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin, Milas Kaymakamı Eren Arslan’ı makamında ziyaret etti… Birlik çalışmaları hakkında Kaymakam Arslan’a bilgi veren Gezgin, yakın bir süre içinde Milas’ta, Birlik üyelerinin hayvanlarından elde edilmiş etlerin satışının yapılabileceği ‘Et Marketi’ oluşturacaklarını söyledi…

Önemli olan kaliteyi bozmadan büyümek …

Ziyaret sırasında, Birlik tarafından ilçemizde yapılan çalışmaları yakından izlediğini belirten Milas Kaymakamı Eren Arslan, Birliğin her geçen gün büyüdüğünü belirterek, “Önemli olan kaliteyi bozmadan büyümek. Birliklerin amacı, küçük üreticileri büyük firmalar karşısında güçlü hale getirmektir. Sizler bu görevinizi layıkıyla yerine getiriyorsunuz. Bu anlamda sizleri tebrik ediyorum. Fakat yine de kırsalda sizlerden talepler oluyor. Fırsat buldukça kırsal mahallelerimizi ziyaret edip vatandaşlarımızla bir araya geliyoruz. Bu buluşmalar sırasında vatandaşlar bizlerden, kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütlerinden olan beklentilerini dile getiriyorlar. Hayvancılık ile geçinen, süt üreten vatandaşlarımız da özellikle Milas Süt Birliği’ne üyelik taleplerini iletiyorlar. Üyelik konusunda mutlaka sizlerin izlediği bir yol vardır. Hem Birliğiniz hem de üreticiler için doğru kararları vereceğinizden eminim” dedi.

Yeni gelişmeler var …

Milas Süt Birliği ve süt sektörü ile ilgili Kaymakam Arslan’a bilgiler veren Milas Süt Üreticileri Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin, “Süt sektöründe yaşanan bazı sorunlar ve Birliğimiz ile ilgili yaptığımız çalışmalar nedeniyle üye kayıtlarımızı kısıtlı tutuyorduk. Fakat süt toplayan firmalarla aramızda yeni gelişmeler var. Bu gelişmeler doğrultusunda yeni üye kaydı yapmaya başlayacağız. Ama üye kayıtları öncesinde yine de üreticilerimizle bir araya gelerek süt piyasasındaki gelişmeler hakkında bilgi aktarmamız gerekiyor” dedi.

‘Et Marketi’ açmayı amaçlıyoruz …

Milas Süt Birliği’nin yatırımları hakkında da bilgi veren Gezgin, “OSB’de yer satın aldık. Alandaki çalışmaların tamamlanarak yerimizin teslim edilmesini bekliyoruz. Ayrıca Selimiye’de bir yatırımımız yakın süre içinde hayata geçecek. Milas içinde de üreticilerimize yönelik Makine Ekipman Marketi açmıştık. Şimdi ise Et Marketi açmayı planlıyoruz. Markette, üreticilerimize ait büyükbaş hayvanların etleri satılacak. Etin yanı sıra süt ürünleri de marketimizde yer alacak. Bu yatırım için de yer araştırmalarımız devam ediyor” dedi.

Milas ve üreticilerimiz için çok önemli …

Kaymakam Arslan, et ve süt ürünleri marketinin çevre yolu üzerinde daha uygun olabileceği görüşünü paylaşarak, “Çalışmalarınız ve yatırımlarınız, Milas ve üreticilerimiz için çok önemli. İnşallah fiziki yapısıyla da Milas’a uygun yerler oluşturursunuz” dedi.

Milas Süt Birliği Genel Müdürü Soner Güney’in de eşlik ettiği ziyaret sırasında Kaymakam Arslan’a, Milas Süt Dergisi’nin son sayısı da hediye edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X