Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Kurallara uymayanlara ceza yağdı!

Adem KANKAYNAR -

Kurallara uymayanlara ceza yağdı!
Bu içerik 1223 kez okundu.

Özellikle ‘açık egzoz’ ile motosiklet kullananlar ve araçlarında çok yüksek sesle müzik dinleyerek, cadde ve sokaklarda dolaşan araç sürücülerine adeta ceza yağdı. Son bir yılda yapılan uygulamalarda trafik ekipleri, kurallara uymayan sürücülere 962 bin 914 lira ceza kesti.

Milas Kaymakamı Eren Arslan tarafından sosyal medyadaki hesabından paylaşılan bilgide, 1 Eylül 2016 - 18 Eylül 2017 tarihleri arasında, bölge trafik ve jandarma sorumluluk alanları dışında, sadece emniyet sorumluluk sahası olan ilçe merkezinde yapılan uygulamalarda, açık egzoz ile motosiklet kullananlara ve yüksek sesle müzik dinleyerek cadde ve sokaklarda dolaşan araçların sürücülerine 962 bin 914 lira para cezası kesildiği belirtildi.

Kaymakam Arslan, bu konularda kendisine ulaşan ve haklı bulduğu şikayetler üzerine Emniyet yetkililerinden edindiği istatistikle bu bilgiyi paylaştığını belirterek, kamuoyunda ciddi boyutlarda oluşan rahatsızlığı gidermek üzere çalışmaların aralıksız devam edeceğine vurgu yapıyor.

Milas Kaymakamı Eren Arslan tarafından yapılan paylaşım şöyle:

“İlçemiz merkezinde (özellikle) olmak üzere bazı motosiklet sürücülerinin egzozlarından çıkan yüksek ses ve bazı araç sürücülerinin yüksek sesli müzik dinlemeleri ile rahatsızlık oluşturan davranışlarına karşı bir şey yapılmadığı yönünde birçok ortamda şikâyet ve yakınmalar tarafıma iletilmektedir.

Son derece haklı olan bu rahatsızlık karşısında kolluk birimlerimiz mevcut kadro sayısı ve diğer görevlerinin içerisinde bu konu ile ilgili olarak özellikle çalışma yürütmektedir.

Konunun sadece cezai tedbirler ile çözülemeyeceği aşikar olup yapılan denetimler neticesinde mevzuat gereği uygulanan cezai yaptırımları kamuoyunun bilgisine sunuyorum.

[Bilgi notu, sadece Emniyet sorumluluk sahasını içermekte olup, Bölge Trafik ve Jandarma verilerini içermemektedir.]

Son bir yılda kontrol edilen araç sayısı: 8 bin 394

Ceza yazılan sürücü sayısı: 6 bin 546

Kontrol edilen motosiklet sayısı: Bin 724

Ceza yazılan motosiklet sürücüsü sayısı: Bin 506

Yazılan toplam ceza miktarı: 962 bin 914 TL.”

“Uygulamalar artarak devam edecek”

Konuyla ilgili görüştüğümüz Milas İlçe Emniyet Müdür V. Selçuk Tomakin ise, okulların başladığı şu günlerde, kentin ana caddeleri ve özellikle de okulların giriş-çıkış saatlerinde, okul çevresinde uygulamaların artarak devam edeceğini söyledi. 

Müdür V. Tomakin; “Emniyet birimleri olarak, İlçe Kaymakamımızın direktifleri doğrultusunda yapılan uygulamalar, her şeyden önce vatandaşımızın huzur ve güvenliğini korumak amacını taşımaktadır. Bu anlamda günün belirli saatlerinde (gece-gündüz) bir yandan trafik uygulaması yapılırken, diğer yandan da asayiş ekiplerimiz kontrollerini sürdüreceklerdir” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X