Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

ŞAMPİYON MİLASSPOR’DAN BAŞKANA ZİYARET…

Adem KANKAYNAR-

ŞAMPİYON MİLASSPOR’DAN BAŞKANA ZİYARET…
Bu içerik 775 kez okundu.

Geçtiğimiz sezonu şampiyon olarak tamamlayan, BAL Ligi’nden son maçta yeniden süper amatör lige dönen Milasspor kulüp başkanı, teknik heyet ve sporcular, 22 Ekim 2017 Pazar günü başlayacak olan yeni sezon öncesinde Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı ziyaret ettiler.

Yeni sezon hazırlıklarını günde çift idmanla sürdüren Milasspor’un, 22 Ekim’de başlayacak sezon öncesi bir yandan da hazırlık maçlarıyla hazır hale gelmeye çalıştığını belirten Kulüp Başkanı Hasan Özmen ve takımın teknik direktörü Güray Ceylan, yeni transferlerin de kısa zamanda takıma ve kente uyum sağladığını vurguladılar.

“O sene, bu sene olsun”

8 yıllık belediye başkanlığı döneminde Milasspor’un ligi hep ligi ikinci sırada tamamladığına vurgu yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ise, gerçekleşen ziyarette futbolculara önemli mesajlar verdi. Başkan Tokat; “Kulüp yönetimi ve belediye olarak bugüne kadar üzerimize düşeni yapmaya çalıştık. Kimi zaman tıkandık, sorunlarla karşılaştık ancak hiçbir zaman emeğini bu kulüp için harcayanları mahcup ve mağdur etmedik. Onların beklentilerini boşa çıkarmadık. Geçen yıl gerçekten başarılı bir sezon geçirdik ve deyim yerindeyse direkten döndük. Ve geçen sene şampiyonluk hasreti son buldu. Geçen yıl bir üst lige çıkma hayalimizle hep ‘o sene, bu sene olsun’ demiştik, nasip değilmiş. İnanıyorum ki geçen yıl yakalanan başarı bu sene de sürdürülecek ve hepimizin beklentisi olan bir üst lige, hatta daha üst liglere çıkma yolunda sağlam ve emin adımlarla yürünülecektir.

Sizlerden beklentimiz, bir aile ortamı oluşturarak, sadece ve sadece başarıya odaklanmanızdır. Siz oynayın ve kazanın. Gerisini bize ve yönetime bırakın. Kimi zaman gündemin yoğun olmasından, kimi zaman da farklı nedenlerle sizleri ihmal etmiş olabiliriz ancak meydana gelen bir olumsuzluğu zamanında ve iyi niyetle bizlere aktardığınız da emin olun çözüm, anında bulunur” diyerek, yeni sezon öncesi sağlıklı, başarılı, kazasız-belasız bir sezon dileğinde bulundu.

“Toplumda güven duygusu arttıkça, sahiplenme de olacaktır”

Yapılan açıklamaların ardından, yıllardır kentin takıma gerektiği kadar sahiplik yapmadığını, bunun gerçek sebebin ne olduğu yönünde basın mensuplarının sorduğu soru üzerine Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat şu yanıtı verdi:

“Bütünüyle sahip çıkılmadığı dersek haksızlık yapmış oluruz. Geçmişten bugüne kulübe, hem maddi hem de manevi anlamda büyük katkı sağlayanlar olmuştur. Bu manada onlara bir kez daha teşekkür ediyoruz. Bizim beklentimiz sadece maddi katkı değil, özellikle takımın içeride oynayacağı maçlarda tribünlerin tıklım tıklım doldurması, yense de yenilse de takıma destek verilmesidir.

Futbol aynı zamanda bir gösteri, bir şov işidir. Bu takımın sadece paraya-pula ihtiyacı yok. Aynı zamanda manevi desteğe de ihtiyacı vardır. Bunun için de takımın başarıda, sürekliliği yakalaması gerek. Başarı geldikçe toplumun güven duygusu da artacaktır.”

Ziyaret, çekilen toplu fotoğrafla sona ererken, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Teknik Direktör Güray Ceylan, Yardımcı Antrenör Hüseyin Öztemiz ve Kulüp Başkanı Hasan Özmen, bir süre baş başa görüştüler.

   

 

   

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X