Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

“K Harfi Yeterlidir” Pazartesi günü Selimiye’de …

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

“K Harfi Yeterlidir” Pazartesi günü Selimiye’de …
Bu içerik 745 kez okundu.

Milas Belediyesi tarafından düzenlenen, Sinan Meydan’ın yapıtından Utku Erişik’in sahneye uyarlayıp oynadığı, “K Harfi Yeterlidir” adlı oyun, 25 Eylül Pazartesi günü saat 20.30’da Selimiye Sağlık Ocağı önünde sahnelenecek.

Oyun, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün imzasında yer alan K harfine ithafen hazırlanmış. “Belgelerin ışığı tiyatro sahnesini aydınlatıyor. Tarihin sanatla dansı yalanlara karşı AKL-I KEMAL gerçeğini doğuruyor …” sözleriyle dikkat çekilen oyun, Tarihçi Sinan Meydan’ın, ülkemizin içinde bulunduğu tabloya Mustafa Kemal Atatürk’ün, imzasındaki harfleri kastederek, şu tepki mesajı ekseninde kurgulanmış: “Şimdilik bir K harfi yeterlidir. Bana vaat ettiğiniz işler yapılıp bitirildikten sonra imzamın kalan kısmını tamamlarım …”

Daha önce, ilçemiz merkezinde iki kez olmak üzere Ören ve Güllük’te de sahnelenen oyun önümüzdeki Pazartesi günü Selimiye’de de sahnelenecek.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, oyuna davet açıklamasında; “Özellikle gençlerin Atatürk’ü yaşanan gerçeklerle anlaması açısından bu oyunu muhakkak izlemesi gerekli. Tüm halkımızı bekliyoruz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X