Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Güllük’te 57 göçmen yakalandı …

Adem KANKAYNAR -

Güllük’te 57 göçmen yakalandı …
Bu içerik 706 kez okundu.

İlçemize bağlı Meşelik Mahallesi Kuyucak sahil kenarıyla Güvercinlik arasında, kıyıya yaklaşık 800 m. açıkta şüpheli bir tekne gören Güllük Sahil Güvenlik ekipleri tarafından durumun jandarmaya bildirilmesi üzerine teknede yapılan aramada, 57 Suriye ve Irak uyruklu göçmen yakalandı.

22 Eylül 2017 Cuma günü sabah saat 06.00 sularında, ilçemiz Meşelik Mahallesi Kuyucak Mevkii ile Güvercinlik Sahili arasındaki kıyıdan 800 m. açıkta ilerleyen beyaz tekneden şüphelenen Güllük Sahil Güvenlik ekiplerinin, durumu İlçe Jandarma Komutanlığı’na bildirmesi üzerine tekneye operasyon yapıldı.

Güllük Jandarma Karakol Komutanlığı ve Güllük Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan ortak operasyonla, olayın organizatörlüğünü yaptığı değerlendirilen Zalaedınov ve Tsepelev isimli Rus şahıslar tarafından beyaz renkli Tara isimli teknede haksız kazanç elde etmek maksadıyla yurt dışına yasa dışı yollardan nakledilmeye çalışılan 57 Suriye ve Irak uyruklu göçmen yakalandı.

Türkiye’den Yunanistan’a deniz yolu ile geçmeye çalışırken yakalanan göçmenler ve para karşılığı göçmenleri taşıyan organizatörler ve tekne kaptanıyla çalışanlar gözaltına alındı.

Tara isimli tekneye de el koyan güvenlik güçleri, yakalanan göçmenleri, haklarında adli işlem yapmak üzere Güllük Jandarma Karakolu’na getirdi.

Olayla ilgili olarak başlatılan soruşturma sürdürülüyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X