Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Güllük minibüsünde ‘küçük bir valiz’le yolculuk yapmak!

A. Kemal KAŞKAR -

Güllük minibüsünde ‘küçük bir valiz’le yolculuk yapmak!
Bu içerik 642 kez okundu.

Güllük’ten minibüse binen bir yurttaş, kendisine ait “küçük bir valizin taşınması”nın “büyük bir soruna dönüştüğü”nden bahisle, bu konuda sayın yetkililerden, valiz taşınması ile ilgili ölçü ve taşıma ücreti gibi ayrıntılara ilişkin acilen karar alınmasını ve alınan bu kararın yolculara ve sürücülere en kısa zamanda bildirilmesini istedi …

Minibüs şoförlerinin bu konuda farklı farklı tutumlar takınmalarının giderek artan, büyüyen tatsızlıklar yaşanmasına yol açtığına dikkat çeken yurttaşımız, “İzmir’e gitmek için Güllük’ten başlayıp Bodrum kavşağında sona eren yolculuğumuz tam anlamıyla zehir oldu. Minibüs şoförünün, aldığı parayı yerlere atmak dahil birçok hak etmediğim muamelesine maruz kaldım. Sayın yetkililerden, bu konuyu netleştirip alınacak kararların garajlarda, duraklarda, araçların içinde ayrıntılarıyla ilan edilmesini istiyoruz. Eğer, belli ölçüye kadar ücretlendirme yapılmayacaksa, ki doğru olan da budur, bunun da net olarak ilan edilmesini istiyoruz. Aksi halde çok büyük mağduriyetler yaşıyoruz” dedi.

Sorunu, hem Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı ve hem de Milas Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı’na aktarıyor ve “yolcu yurttaş bunu hak etmemiş” duygularıyla kaleme aldığım haberime noktayı koymadan önce, şu soruyu sormadan edemiyorum:

“Bir minibüs şoförünün, konu her ne olursa olsun, yolcusuna kötü muamele etme hakkı var mıdır?”

“Müşteriye davranışı nedeniyle en ağır bir şekilde cezalandıracağız”

Bu haberi hazırladıktan sonra, konuyla ilgili olarak bir de Milas Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Nurol Paskal’ı aradım. Konuyu anlatmaya başladığımda Paskal, “Abi, olayı biliyorum. Bize de intikal etti. Biz de hemen harekete geçerek, arabadaki kamera kayıtlarını inceledik ve bu davranışı sergileyen şoför hakkında, vatandaşa davranışı nedeniyle en ağır yaptırımın uygulanması için harekete geçtik” dedi.

Nurol Paskal, devamla sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu konu, Ulaşım Daire Başkanlığı’nın belirlediği, yolcuların yanında ne kadar valiz taşıyabilecekleri konusundaki ifadelerden kaynaklanıyor. Daire Başkanlığı’nın yazısında, “yolcunun kucağında, elinde ve bacaklarının arasında” tutabileceği eşyalardan para alınamayacağı yazıyor. Yani oturduğu alanın dışında yer kaplamayacak anlamında kullanılıyor. Bu anlamda, bu olayda biz şoförü, valizden ücret talep etmesi nedeniyle değil, ama müşteriye davranışı nedeniyle en ağır bir şekilde cezalandıracağız.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X