Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

‘Gazilere Saygı / Tekne Turu’ etkinliğinin 7’ncisi yapıldı

A. Kemal KAŞKAR -

‘Gazilere Saygı / Tekne Turu’ etkinliğinin 7’ncisi yapıldı
Bu içerik 662 kez okundu.

Boğaziçi Mahallesi Muhtarlığı ve Boğaziçi Koruma ve Güzelleştirme Derneği’nin birlikte düzenledikleri Geleneksel ‘Gazilere Saygı / Tekne Turu’ etkinliğinin 7’ncisi dün yapıldı.

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla, Boğaziçi Mahalle Muhtarlığı ve Boğaziçi Koruma ve Güzelleştirme Derneği’nin 2011 yılından bu yana her yıl gerçekleştirdikleri bu çok özel etkinlik için Boğaziçi’ne gelen Gaziler ve Şehit yakınları, ev sahibi yönetici ve yurttaşların yanı sıra ilkokul öğrencileri tarafından çiçeklerle karşılandılar.

Etkinliğe, Milas İlçe Jandarma Komutanı J. Bnb. Hayrettin Fidan, PTT Milas Şube Müdürü Nafize Canlıoğlu, Güllük Jandarma Karakol Komutanı J. Başçavuş Hakan Yıldırım ve bazı Muhtarların da aralarında bulunduğu  ilçemizdeki Gaziler ve Şehit yakınlarından oluşan kalabalık bir topluluk katıldı.

Saat 10’da Boğaziçi köy meydanındaki Atatürk anıtı önünde ‘Boğaziçi Gönüllüleri’nden Canan Çelenk’in davetiyle saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan etkenlikte daha sonra Muharip Gaziler Derneği Milas Şube Başkanı Mehmet Sarban, Boğaziçi Mahallesi Muhtarı İbrahim Köksal ve Boğaziçi Koruma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Selçuk Yörük birer konuşma yaptılar.

Konuşmaların ardından Boğaziçi İlkokulu Öğrencileri İlke Karakaş ve Ulaş Yörük, Gazilere saygı şiirleri okudular.

Boğaziçi Geleneksel ‘Gazilere Saygı / Tekne Turu’ etkinliğine destek veren Bodrum Beton, Nordzee Su Ürünleri, İskandil Gıda, Hisar Akaryakıt, Karakoyun Ticaret, Bargilya Restaurant, Sinan Erbey ve katkıda bulunan diğer esnaflara teşekkür edilmesinin sonrasında Ninno İbram teknesine binen Gazilerimiz ve Şehit yakınlarının Güllük Körfezi’ndeki tekne gezisi başladı ...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X