Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri ertelendi!

A. Coşkun EFENDİOĞLU -

Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri ertelendi!
Bu içerik 743 kez okundu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı 365 Oda ve Borsanın seçimleri Ekim - Kasım 2017 aylarında yapılacaktı. Bu düzlemde, Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nın Meclis seçimleri de 9 Ekim 2017 tarihinde yapılacaktı.

Ancak Cumartesi günü yapılan Bakanlar Kurulu, Ticaret ve Sanayi Odaları’nın seçimlerini Nisan 2018 tarihine erteleme kararı aldı ve karar, Pazar günkü Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, TOBB’a bağlı Odaların seçimleri Nisan 2018 tarihinde yapılmaya başlanacak.

Bakanlar Kurulu’nun hangi nedenle seçimlerin ertelenmesi kararı aldığı bilinmemekle birlikte, özellikle, başta İstanbul ve Ankara Ticaret Odaları olmak üzere, büyük kentlerdeki Oda seçimlerine katılacak adaylar konusunda sıkıntılar olduğu, büyük tartışmaların yaşandığı biliniyordu.

Gözlemcilerin bir kısmı, Oda seçimlerinin bu nedenle Nisan 2018’e ertelendiğini belirtseler de, bazı gözlemciler ise, bunun Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın erken seçim planlarıyla ilintili olduğunu ve Ticaret Odaları’nda yaşanacak muhtemel kavgalar öncesinde erken seçime gideceği, bu anlamda, bu yıl sonu Aralık ayında ya da Mart 2018’de erken seçim olabileceğini belirtiyorlar. Bu nedenle de Oda seçimlerinin 2018 Nisan’ına ertelendiğini belirtiyorlar ...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X