Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

‘Kuş katliamına’ rekor ceza…

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR

‘Kuş katliamına’ rekor ceza…
Bu içerik 1218 kez okundu.

Milas İlçe Jandarma Komutanlığı ve Selimiye Jandarma Karakolu Komutanlığı ekipleri tarafından adeta ‘kuş katliamı’ yapan bir şahıs, vurduğu kuşlarla birlikte ele geçirildi. Şahsa, rekor seviyede para cezası kesildi.

İlçemize bağlı Kandak Mahallesi’nde meydana gelen ilginç olay, jandarma ekiplerinin dikkati sonucu ortaya çıktı. Avlanma süresi dışında yani ‘kaçak’ avlanan A.A. adlı, üzerindeki tişörtün kan içinde olmasından şüphelenen ekipler, plakası ve tescili olmayan motosikleti durdurdular. Kısa bir sorgulamanın ardından sürücünün oturduğu koltuğun altında 6 tane vurulmuş koruma altında olduğu düşünülen ve halk arasında ‘Sinekçiler’ olarak bilinen kuşu gören ekipler, şahsı gözaltına aldılar.

4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanunu’na muhalefet, Avlanma Süreleri Dışına Kaçak Avlanma, Sürücü Belgesiz, Plakasız ve Tescilsiz Araç Kullanma suçlarından hakkında işlem yapılan şahsa toplamda 4 bin lira para cezası kesilirken, el konulan motosiklet yedi emin deposuna teslim edildi.

Öte yandan A.A. adlı şahsın üzerindeki havalı tüfek ve kuşlar görevlilere teslim edilirken, sürücü belgesiz, plakasız, tescilsiz araç kullanmaktan Jandarma timleri tarafından 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu gereğince ayrıca trafik cezası uygulandı.

Jandarma timleri tarafından olayla ilgili Milas Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğüne bilgi verilerek, kuşların koruma altında olup olmadığı konusunda çalışma başlatılmasını sağladılar.

Milas Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü tarafından yapılan incelemenin ardından ise kuşların koruma altında olduğu bildirildi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X