Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

53. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu için geri sayım başladı

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

53. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu  için geri sayım başladı
Bu içerik 1024 kez okundu.

İlki 1963 yılında yapılan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun bu yıl 10 - 15 Ekim tarihleri arasında 53’üncüsü gerçekleştirilecek. 1966 yılında beri Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirilen Tur, bu yıl Dünya Bisiklet Federasyonu tarafından Word Tur kategorisine alındı.

 

1027 km’lik etabın yaklaşık 365 km’lik bölümü Muğla ili sınırları içinde

Tur kapsamında Sonbahara rastlayan günlerde sahillerimizde boy gösteren dünyanın en önemli bisikletçileri, Alanya’dan başlayıp ilimizden geçtikten sonra İstanbul’da iki kıtayı bağlayan üçüncü köprüye kadar uzanan etapta, Sultanahmet Meydanı’nda 53. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nu tamamlayacak.

Tur kapsamında 206 km’lik Antalya Kumluca Etabının bitişi, 129 km’lik Fethiye-Marmaris etabının başlama ve bitişi ve 205 km’lik Marmaris - Selçuk etabının başlangıçları ilimizde olacak. Toplamda 1027 km’lik etabın yaklaşık 365 km’lik bölümü Muğla ili sınırları içinde yer alıyor.

 

Koordinasyon Toplantısı yapıldı

Bu kapsamda Muğla Valisi Esengül Civelek Başkanlığında, Vali Yardımcısı Fethi Özdemir, Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Zeki Kutlu ile Muğla’da bulunan Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Müdür ya da temsilcilerinin katılımı ile Valilik Toplantı Salonunda Koordinasyon Toplantısı gerçekleştirildi.

 

Medya, bu dev turu 484 milyon 131 bin kişiye ulaştırılacak

Toplantıda yaptığı konuşmada, Muğla’da 3 ay içinde 41 faaliyet gerçekleştirileceğini belirten Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bunlardan 8 tanesi uluslararası çok önemli faaliyetler. 53’üncüsünü düzenleyeceğimiz Bisiklet Turu da Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde bu sene Dünya Bisiklet Federasyonu tarafından Word Tur kapsamına alınmış dev bir organizasyon. 4 haber Ajansı, 21 Tv, 25 Medya Ekibi, 537 Gazete, 80 Gazeteci ve 6734 Haber Sitesi bu dev turu görsel ya da yazılı medya ile 484.131.000 kişiye ulaştıracak ve Eurosport, TRT ve NTV Spor’dan da toplam 284 saat canlı yayın gerçekleştirilecek” dedi.

Tur boyunca 128 Bisikletçi, 118 Teknik Ekip, 525 Görevli, 240 Güvenlik Görevlisi, 16.000 Polis ve Jandarma, 21 Doktor ve Paramedikal görevli ile 150’den fazla Yerel görevlinin Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda görev alacağını söyleyen Öçalmaz, 170 araba, 37 Tır ve 52 Motosikletin görev alacağı 6 günlük süreç içinde 4 bin 8 konaklama gerçekleştirileceğini de sözlerine ekledi.

 

“Muğla etaplarını başarı ile tamamlayacağımıza inanıyorum”

Tur’un Muğla etabında bugüne kadar hiçbir sıkıntı yaşanmadığını söyleyen Türkiye Bisiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Zeki Kutlu, “Destekleri için Sayın Valimiz ve İl Müdürümüz başta olmak üzere tüm destek veren Kamu Kurum ve Kuruluşlarına teşekkür ediyorum. Bu senede inşallah sorunsuz başarılı bir şekilde en uzun etap olan Muğla etaplarını başarı ile tamamlayacağımıza inanıyorum” dedi.

 

“Muğla halkımızı, yol boylarında bisikletçilerimizi alkışlamak için davet ediyorum”

Muğla ilinin tüm imkanları ile 53’üncü Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun, sorunsuz ve en başarılı şekilde geçmesi için seferber olduğunu belirten Muğla Valisi Esengül Civelek ise, “Tüm Kaymakamlarımız, Belediye Başkanlarımız ellerinden gelenin en iyisini yapacaktır. Sporun her türlüsünü seven Muğla halkımızı bu yarışta yol boylarında bisikletçilerimizi desteklemek, alkışlamak için davet ediyorum” dedi.

53. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun 11 - 12 ve 13 Ekim’de 2., 3. ve 4. Etapları ilimizden geçecek. Belirtilen tarihlerde saat 15:00’dan itibaren yarış, belirtilen televizyonlardan canlı olarak yayınlanacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X