Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

MİTSO Eylül ayı Meclis toplantısı yapıldı

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

MİTSO Eylül ayı Meclis toplantısı yapıldı
Bu içerik 648 kez okundu.

MİTSO Meclisinde gelenek bozulmadı. Gündemindeki maddeleri görüşmek üzere olağan Eylül toplantısını yapan MİTSO Meclisinde kararlar yine oturuma katılan meclis üyelerinin oybirliği ile alındı.

MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel tarafından açılan meclis toplantısında gündem, Genel Sekreter Kazım Sarıoğlu tarafından okundu.

MİTSO Basın Bürosundan edinilen bilgiye göre, Meclis Başkanı Mustafa Yüksel gündeme ek madde önerisi olup olmadığını sordu. Yönetim Kurulu tarafından, bir kurumun yardım talebi olduğu belirtilerek, konunun gündeme alınması istendi. Öneri, oturumda hazır bulunan meclis üyelerinin oybirliği ile kabul edildi.

Daha sonra gündemin ilk maddesi gereğince Genel Sekreter Kazım Sarıoğlu tarafından Odanın Ağustos ayı bütçesi okundu. Bütçe üzerine söz almak isteyen olmayınca Meclis Başkanı Mustafa Yüksel tarafından yapılan oylamada, oturuma katılan üyelerin oybirliği ile Ağustos ayı bütçesi kabul edildi.

Yönetim Kurulunun teklifi üzerine gündeme alınan ‘bir kurumun yardım talebi’ de yine oybirliği ile kabul edildi.

Seçimler 6 ay ertelendi

Gündemdeki konuların görüşülmesinin ardından son bir aylık süreçte yapılanlarla ilgili olarak meclis üyelerine bilgi vermek üzere Meclis Başkanı Mustafa Yüksel tarafından Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’e söz verildi. Reşit Özer, İlçe Seçim Kurulu ile görüşülerek 9 Ekim’de yapılması kararı alınan Oda organları seçiminin Bakanlar Kurulu kararıyla 6 ay ertelendiğini bildirdi ve ardından son bir ay içinde yapılan Oda çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Bodrum - Milas yöresinde 21 Temmuz’dan beri olagelen depremlerle ilgili olarak Prof. Ali Koçyiğit’i davet ettiklerini ve Koçyiğit’in odada bir konferans verdiğini belirten Reşit Özer, “Bu konferansımız çok ilgi gördü. Yerel radyodan daha sonra banttan da yayınlandı. Bu konuda çok büyük övgüler aldık. Pek çok kişi depremler hakkında kendilerinin bilgilenmesini sağladığımız için teşekkür etti. Konferansı izlemek üzere Bodrum’dan da birçok kişi geldi” dedi.

TOBB’nin geleneksel hale getirdiği eğitim - öğretim dönemi açılışlarında ihtiyaç sahibi öğrencilere yardım yapılması uygulaması kapsamında MİTSO’ya da 35 bin TL gönderildiğini belirten Özer, “Bu parayla okul müdürlüklerinden veya muhtarlıklardan gelecek taleplere göre ihtiyaç sahibi öğrencilerimize kışlık ayakkabı, bot veya mont alacağız” dedi ve Meclis üyelerinden de çevrelerinde ihtiyaç sahibi öğrenciler varsa bildirmelerini istedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X