Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

“Hayvanlarınızı başıboş bırakmayın!”

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR -

“Hayvanlarınızı başıboş bırakmayın!”
Bu içerik 662 kez okundu.

Milas Çiftçi Malları Koruma Meclisi, yaklaşan zeytin hasat dönemi öncesinde önemli bir uyarıda bulundu. Meclis Başkanı Ayhan Demirçivi tarafından yapılan açıklamada, özellikle büyükbaş hayvanlarını zeytinlik alanlara bırakanlar hakkında cezai işlem yapılacağı belirtildi.

Milas Çiftçi Malları Koruma Meclisi adına Başkan Ayhan Demirçivi tarafından yapılan açıklama şöyle:

“2017 yılı zeytin hasat döneminin yaklaştığı, zeytin meyvelerinin olgunlaştığı ve ilk yağmurun yağmasının ardından toplanmaya başlanılacağı şu dönemde, merkez ve mahallelerdeki vatandaşlarımızın zeytin alanlarına hayvanlarını kesinlikle bırakmaması gerekiyor.

Hayvan sahiplerinin bu noktada ceza almaları bizleri üzecektir. Dolayısıyla çok dikkatli olmaları gerekmektedir. Hayvanlarını zeytinlik alanlara bırakanlar hakkında cezai işlem uygulamakta kararlıyız.

Öte yandan vatandaşlarımıza, özellikle hasat döneminde zeytin hırsızlıklarına karşı da dikkatli olmalarını öneriyoruz. Zeytin toplayan şüpheli kişileri güvenlik güçlerimize ihbar etmelerini önemle rica ediyoruz. Bu konuda telefonla yapılan ihbarlar dikkate alınacak, ihbarı alan kolluk kuvvetleri hızlı bir şekilde belirtilen bölgeye hareket edeceklerdir.

Bin bir zorlukla yetiştirilen zeytin üretiminin çok azaldığı, her türlü etkenlerden etkilenen zeytin ağaçları, bölgemizde yağışların az olmasından ve bir de halkalı leke hastalığından dolayı zeytin ağaçlarımızı korumak hepimizin görevidir. Yöremizde, ‘Memecik’ cinsi zeytinin önemi son yıllarda çok daha iyi anlaşılmaktadır.

Bu sene dördüncüsünü gerçekleştireceğimiz Zeytin Hasat Şenliği, zeytin ve zeytinyağının önemini çok iyi bir şekilde öne çıkarırken, bu şenliğin düzenlenmesinde katkılarını esirgemeyen tüm kurum ve kuruluşlara, gönüllülük esasıyla şenlikte çalışanlara, bu etkinlikte görev alan öğretmen ve öğrencilerimize, kısaca emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Başta mahalle sakinlerimiz olmak üzere, çiftçilerimizi, zeytin üreticilerimizi ve tüm Milas halkını 4’üncü Zeytin Hasat Şenliği’ne davet ediyoruz. Çünkü bu festivale önderlik yapanlar tıpkı sizler gibi güzel Milasımızı çok sevenlerdir. Milas sevdalısı olmak bir ayrıcalıktır.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X