Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Fileto Balık’ta Birincilik Ödülü, Bafa Su Ürünleri’nin …

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

Fileto Balık’ta Birincilik Ödülü, Bafa Su Ürünleri’nin …
Bu içerik 417 kez okundu.

Kılıç Deniz iştiraki olan Bafa Su Ürünleri’nin, Tarım Ürünleri Oskar Yarışması’nda birincilik ödülüne layık görüldüğü bildirildi. Kılıç markalı 125 gram Alabalık Füme Filetonun birincilik ödülünü aldığı yarışmada farklı kategorilerde 81 ilin tarım üreticileri yarıştı.

Kılıç Holding Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, ‘Yaşama Dokunanlar Platformu’ tarafından düzenlenen Tarım Ürünleri Oskar Yarışması’nın ödül gecesi 29 Eylül akşamı Cevahir Asia Otel’de gerçekleşti. 8 kategoride gerçekleşen Tarım Ürünleri Oskar Yarışması’na katılan firmalar; Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlükleri, Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri ve Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından aday gösterilmişti.

Ödül gecesinde füme balık dalında birincilik ödülünü almaya hak kazanan Kılıç Deniz iştiraki Bafa Su Ürünleri; yarışmaya Kılıç markalı 125 gr Alabalık Füme Fileto ürünüyle katılmıştı.

Ödüle layık görüldükleri için onur duyduklarını belirten Kılıç Deniz Yönetim Kurulu Başkan Vekili İhsan Bozan, Kılıç Deniz olarak, sağlıklı nesillerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla yola çıktıklarını belirterek, “Kılıç Deniz olarak sağlıklı beslenmenin dünyada herkesin hakkı olduğuna inanıyoruz. Bu amaçla yeni yatırımlar gerçekleştiriyor, dünyanın her noktasına Kılıç Deniz balıklarını ulaştırmayı hedefliyoruz. Alabalıkta da üretimlerimizin yüzde 95’ini, başta Rusya ve Avrupa olmak üzere 36 ülkeye ihraç ediyoruz. Bu ödülle ürünlerimizin kalitesinin değerli jüri üyeleri tarafından tescil edilmesi bizlere hem gurur verdi hem de bundan sonraki çalışmalarımız için daha da motive olmamızı sağladı” dedi.

‘Tarım Ürünleri Oskar Yarışması’nın kazananları:

Kervan Pastanesi/ Dondurma - Kalite Ödülü

Marbi/ Pul Biber - Kalite Ödülü

Müsan Gıda/ Tarhana Cips - Jüri Özel Ödülü

Bafa Su Ürünleri/ Fileto Balık - Birincilik Ödülü

Akalp Süt/ Maraş Peyniri - Birincilik Ödülü

Çağlayancerit Belediyesi/ Ceviz - Kalite Ödülü

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X