Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Haydi Pehlivan, Şampiyonlukla dön!

ÖNDER Spor Haber / Hüseyin AÇAR -

Haydi Pehlivan, Şampiyonlukla dön!
Bu içerik 589 kez okundu.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat tarafından desteklenen Milli Takım Güreşçisi, Milas Belediyesi Zabıta Memuru Erkan Uysal, 10 - 15 Ekim tarihlerli arasında Bulgaristan’da, Milli Takım Sporcusu olarak 35 yaş üstü Veteranlar Güreş Şampiyonasında ülkemizi temsil edecek.

Bulgaristan Plevne kentinde yapılacak olan Dünya Serbest Stil Veteranlar Güreş Şampiyonasına ilçemiz Milas’ta hazırlanan Milli Güreşçimiz Erkan Uysal, Milli Takım Kafilesine katılmak için İstanbul’a gitti.

2014 - 2015 Sırbistan Dünya Beşincisi, 2016 - 2017 Polonya Dünya Güreş Şampiyonası Dünya Üçüncüsü Milli Güreşçimiz Erkan Uysal Bulgaristan’da yapılacak Dünya Şampiyonası ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Bugüne kadar bana maddi ve manevi destek olan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü: “Dünya beşinciliği, dünya üçüncülüğü sonrasında benim ve herkesin beklentisi olan Dünya Şampiyonluğu için Bulgaristan’da mücadele edeceğim. Bu şampiyona için çok uzun süredir hazırlanıyorum. Bana inanan ve güvenenleri mahcup etmemek için çok çalıştım. Şimdi sırada dünya şampiyonluğu var. Eğer bu şampiyonlukla dönersem zirvede iken güreşi de bırakmak istiyorum. Güreş hayatımda özellikle Dünya Şampiyonalarında şahsıma destek olan başta Belediye Başkanım Muhammet Tokat olmak üzere herkese bir kez daha teşekkür ediyorum. Özellikle Milas’ta sporun ve sporcunun her zaman yanında olan değerli büyüğüm Bodrum Beton Sahibi Remzi Ozan abime de sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Kendisi her sporcuya olduğu gibi güreş sporuna ve sporcusuna da bugüne kadar çok büyük destekler verdi.

2017 - 2018 Dünya Serbest Stil 35 Yaş Üstü + 78 Kg’da Milas’ı Muğla’yı ve ülkemi temsil edeceğim için son derece mutluyum. Umut ediyorum ki sevenlerimin ve destekleyenlerimin dualarıyla son kez yarışacağım güreş minderinden alnımın akıyla ayrılarak bayrağımızı en üste çektiririm ve İstiklal Marşımızı Bulgaristan’da dinletirim. Herkese tekrar tekrar teşekkür ediyorum.”

Yolun açık, şansın bol olsun

ÖNDER Gazetesi olarak, Milli Takım Güreşçimiz Erkan Uysal’a, Bulgaristan’da yapılacak Dünya Şampiyonası Güreşlerinde başarılar diliyoruz. Yolun açık, şansın bol olsun …

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Salih Zafer Gül     2017-10-10 Belirli bir yaşı geçmesine rağmen güreş sporundan kopmayarak ülkemizi dereceleriyle onurlandıran milli güreşçimiz Erkan kardeşime gönülden başarılar dilerim...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X