Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

OSB’de tesis kuracak firmalara kredi desteği talebi

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

OSB’de tesis kuracak firmalara kredi desteği talebi
Bu içerik 512 kez okundu.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası (MİTSO) yöneticileri, bir süre önce Türkiye İş Bankası’nın Milas 2. Şubesi Müdürlüğüne atanarak göreve başlayan Füsun Başaran’ı kutlayıp yeni görevinde başaralar dilediler.

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel, Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Koray Türkoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Eliş’in katıldıkları ziyaret sırasında Milas ekonomisi hakkında açıklamalarda bulunan MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, önlerindeki en büyük hedefin Milas Organize Sanayi Bölgesi’ni (OSB) tamamlamak olduğunu söyledi ve halen altyapı yapım işleri sürmekte olan Milas OSB’de sanayi arsalarının 2018 yılı içinde teslim edileceğini belirterek, “Biz bahar aylarının sonunda ya da en geç yaz başlangıcında arsaları hak sahiplerine teslim etmeyi hedefliyoruz. Orada sanayi tesisi kurmayı bekleyen 55 firma var. Ayrıca pek çok da arsa talebi var. OSB faaliyete geçtiğinde, orada 1500 - 2000 kişiye istihdam sağlanacağını umuyoruz. OSB’yi tamamlar tamamlamaz OSB arazini genişletmek için girişimde bulunacağız” dedi.

Reşit Özer, konuşmasının devamında, OSB arazisinde sanayi tesisi kuracak firmalara kredi desteği sağlanmasını isteyerek, “Orada 55 firmamız sanayi tesislerini kuracaklar. Firmalarımız yer teslimini bekliyorlar. Biz de sizden, OSB’de tesis kuracak firmalarımıza kredi desteği istiyoruz. Bunun için şimdiden hazırlığınızı yapmanızı istiyoruz. Arsa teslimlerinden sonra OSB’de tesis kuracak üyelerimizin tesis kredisi, yatırım kredisi bulmak için zaman kaybetmesini istemiyoruz. Bir an önce tesislerin kurulmasını, istihdam yaratılmasını ve Milaslıların burada iş bulmasını istiyoruz” dedi.

MİTSO yöneticilerinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Türkiye İş Bankası Milas 2. Şubesi Müdürü Füsun Başaran, Milas’a İstanbul’dan geldiğini belirterek, kısa süre içinde Milas’ı tanıdığını söyledi. Milas’ın çok büyük bir ekonomik potansiyele sahip olduğunu ifade eden Füsun Başaran, OSB’nin de Milas’a çok önemli katkıları olacağını belirtti.

Banka olarak OSB’de yatırım yapacak, tesis kuracak firmalara kredi desteği sağlamak için ellerinden geleni memnuniyetle yerine getireceklerini anlatan Başaran, “OSB’de tesis kuracak MİTSO üyelerinize kredi desteği sağlamaya hazırız. Milas ekonomisine ve MİTSO üyelerine böyle bir destek sağlamaktan memnuniyet duyarız” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X