Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

MİTSO Yöneticilerinden Orhan Kılıç’a duygulandıran armağan

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR

MİTSO Yöneticilerinden Orhan Kılıç’a duygulandıran armağan
Bu içerik 704 kez okundu.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası (MİTSO) Meclis Başkanı Mustafa Yüksel ve Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’in; şirketlerinden biri MİTSO üyesi olan ve Avrupa’nın en büyük balık üretim tesislerinin yaklaşık % 90’ı ilçemiz sınırları içinde bulunan Kılıç Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Kılıç’a çok özel bir armağan verdikleri belirtildi.

“Çok güzel olmuş, çok teşekkür ederim”

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre MİTSO Yöneticileri; Orhan Kılıç’ın makamında çekilmiş bir fotoğrafının Milas OSB Müdürü Haluk Onaran tarafından yapboz (puzzle) şeklinde düzenlenmesiyle yapılmış bir tabloyu kendisine armağan ederek başarılar dilediler.

MİTSO Yöneticilerinin ilginç armağanı nedeniyle duygulanan Orhan Kılıç, “Çok duygulandım. Çok güzel olmuş, çok teşekkür ederim” dedi.

MİTSO’nun çalışmalarına övgü

Kılıç, MİTSO’nun çalışmalarından da övgüyle söz ederek, “Sizlerin çalışmalarınızı yakından takip ediyorum. Bölgemiz insanları için, bizim sektör için, bölgemiz ekonomisi için çok güzel çalışmalarınız var. Bölgemiz adına size teşekkür ediyorum. Bizim sektör adına size teşekkür ediyorum” dedi.

“Milas, üretim bakımından Bodrum’un önünde”

MİTSO Yöneticilerinin ziyareti sırasında Kılıç Holding’in çalışmaları ve hedefleri hakkında da bilgi veren Orhan Kılıç, 1993 yılında kurulan şirketinin yaklaşık 25 yılda 1600 kat büyüdüğünü, balık üretimine yıllık 30 ton ile başladıklarını ve bugün için 50 bin tonu aştıklarını ve 55 ülkeye ihracat yaptıklarını anlattı.

Kılıç, holding bünyesinde 2 binden çok kişinin çalışmakta olduğunu da belirterek, “Bizim üretimimiz Milas yöresinde yoğunlaşıyor. Üretimimizin yüzde 90’ını Milas’ta yapıyoruz. Ben aslen Bodrumluyum fakat Milas, üretim bakımından Bodrum’un önünde. Bu bölgeden yılda 350 milyon dolar seviyesinde ihracat yapılıyor” dedi.

Levrek/Çipura için Coğrafi İşaret ve ‘İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’

Ziyaret sırasında bir konuşma yapan MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel, yöremizde üretilmekte olan levrek ve çipura için coğrafi işaret almak istediklerini, balık üretim tesisleri için ‘İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ kurulmasını talep ettiklerini ve balık üreticilerinin yararlanabileceği iki lojistik destek iskelesi yapımı için girişimlerde bulunduklarını dile getirdi.

“OSB’yi genişleteceğiz”

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de, Milas OSB’de hak sahiplerine sanayi arsalarının 7 - 8 ay içinde teslim edileceğini, arsalar teslim edilir edilmez Kılıç Holding’in de bir an önce tesis yapımına başlamasını arzu ettiklerini belirterek, “Şu anda 55 firma OSB’de sanayi arsası alacak. Ayrıca 30 - 35 firmanın daha arsa talebi var. Biz bu ek arsa taleplerini karşılamak için Milas OSB arazisinin bitişiğindeki bin dönümlük bir hazine arazisini de talep ederek OSB’yi genişleteceğiz” dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X