Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

“Bankaların Milas’ta ikinci şubelerini açmalarının zamanı geldi”

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

“Bankaların Milas’ta ikinci şubelerini açmalarının zamanı geldi”
Bu içerik 514 kez okundu.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası (MİTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Milas’ın canlı bir ekonomik yapıya sahip olduğunu belirterek, bankaların Milas’ta ikinci şubelerini açmalarının zamanının geldiğini söyledi ve T.C. Ziraat Bankası’nın Milas’taki en eski banka olarak ilçemizde ikinci şubesini açmasını istedi.

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, bir süre önce T. C. Ziraat Bankası Milas Şubesi Yöneticiliğine atanan Mehmet Akduru, MİTSO Yönetimine iade ziyaretinde bulundu.

Akduru, ziyarette yaptığı konuşmada Milas’ı her geçen gün daha iyi tanımaya başladığını belirterek, “Milas çok canlı, hareketli bir yer. Burada çok canlı bir ekonomik yapı var” dedi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit, Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Eliş ve Oda Genel Sekreteri Kazım Sarıoğlu ile bir süre sohbet eden T.C. Ziraat Bankası Milas Şube Yöneticisi Mehmet Akduru, Milas OSB ile ekonominin daha da canlanacağına dikkat çekerek, “Biz de banka olarak üyelerinize ve OSB’de tesis kuracak olanlara kredi desteği vermeğe her zaman hazırız. OSB’de sanayi tesislerinin yapımına başlayacak firmalara kredi desteği için hazırlıklarımızı yapacağız” dedi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de Milas OSB’nin yıllarca sürüncemede kaldığını ve hatta yapımından vazgeçilme aşamasına gelindiği bir dönemde MİTSO Yönetimi olarak Milas Kaymakamı ve Belediye Başkanı ile birlikte sık sık Ankara’ya gidip Bakanlıkla, Milletvekilleriyle, ilgili bakanlık yetkilileriyle görüşmeler yaptıklarını ve OSB’nin kısa sürede yapım aşamasına geldiğini belirterek, “Şu anda OSB arazisinde iş makineleri çalışıyor. İlkbahar sonu, yaz başı gibi sanayi arsalarını hak sahiplerine teslim edeceğiz” dedi.

Milas’ın balığıyla, zeytinyağıyla, balıyla, feldspat madeni ile, tarımıyla, hayvancılığı ile önemli gelir kaynaklarına sahip olduğunu belirten Özer, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Böylesine canlı bir ekonomiye sahip olan Milas’ta, biz MİTSO olarak bankalarımızın artık ikinci şubelerini açmalarının zamanın geldiğini düşünüyoruz. Bu konuda ilk adımı Türkiye İş Bankası attı. Şimdi Milas’ın en eski bankası olarak Ziraat Bankası’ndan ikinci şubesini açarak, diğer bankalara örnek olmasını istiyoruz. Burada her bankanın en az iki şubesi olmalı. Bu, hem üyelerimizin banka hizmetlerinize ulaşımını hızlandıracaktır, kolaylaştıracaktır, hem de şehrin değişik yerlerine canlılık getireceği gibi istihdama da katkıda bulunacaktır.”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X