Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

“Milaslı çiftçimizi rahatlatacağız”

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR -

“Milaslı çiftçimizi rahatlatacağız”
Bu içerik 409 kez okundu.

DSİ Muğla Şube Müdürü Mehmet İskender, beraberinde DSİ Teknik Ekibinden Hasan Yavuz ve Fatih Çetinkaya ile birlikte Milas Ziraat Odası’na bir ziyaret gerçekleştirdi. Oda Başkanı İsmail Atıcı ile görüşen Şube Müdürü İskender, DSİ’nin Milas’ta birçok yatırıma imza attığını ve yeni yapılacak barajlarla ilgili çalışmaların hızlandırıldığını söyledi

Gerçekleşen ziyarette Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, özellikle Milaslı çiftçinin tarımsal sulamadaki sorunlarını ve başta Dörttepe Mahallesi olmak üzere Milas Ovası’nın daha birçok yerinde yeraltı kaynak sularında tuzlanmanın arttığını belirtip Son yıllarda artan kuraklığa dikkat çeken ve buna bağlı olarak elde edilen ürünlerdeki verim düşüklüğüne dikkat çekerek, “Çiftçimizin geleceği açısından bu sorunların ivedilikle çözülmesi gerekiyor. Önümüzdeki yıllarda Milaslı çiftçilerimizin tarımsal sulamadaki sıkıntılarının ivedilikle çözülmesi için sulama projelerinin hızlandırılması konusu son derece önemli. Bu konuda atılan adımlar var, ancak yeterli değil. Son yıllarda artan kuraklıkla birlikte tarımdan elde ettiğimiz ürün hem kalitesiz, hem de verim düşüklüğü nedeniyle düşük fiyatlara satılmaktadır. Bu da çiftçimizin yüksek maliyetle yetiştirdiği üründen para kazanamaması, dolayısıyla da tarımsal faaliyetlerden uzaklaşması demektir. Öte yandan Milas Ovası’nın büyük bölümünde yeraltı kaynak sularımızdaki tuzlanma oranının artması da Milas tarımını olumsuz yönde etkilemektedir. Bu konuda sizlerden çözüm üretmenizi ve Milaslı çiftçimizin rahat bir nefes almasını sağlamanızı bekliyoruz” dedi.

DSİ Muğla Şube Müdürü Mehmet İskender ise, DSİ olarak Milas’a birçok yatırımın yapıldığını, bundan sonra yatırımların süreceğini belirterek; “İlettiğiniz sorunların çözümü konusunda en kısa zamanda gereken çalışmaları tamamlayacağız ve Milaslı çiftçimizi rahatlatacağız” dedi.

Ziyarette özellikle Milas’ın tarımsal faaliyetleri, son yıllarda yetiştirilmeye başlanan farklı ürünler ve genel olarak tarımsal sorunlar konusunda karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X