Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Milas’a yeni baraj müjdesi …

Adem KANKAYNAR -

Milas’a yeni baraj müjdesi …
Bu içerik 1677 kez okundu.

DSİ Genel Müdürlüğü, Eşence ve Gökçeler Barajlarının projesinin hızlandırılması için AKP Milas İlçe Başkanı Levent Akyer tarafından bakanlığa yapılan başvurunun cevabını göndererek, Eşence Barajı’nın planlama raporunun hazırlanmakta olduğunu ve Gökçeler Barajı Planlama Raporu İhalesinin ise, içinde bulunduğumuz Ekim ayında yapılacağını bildirdi.

Yıllardır yapılacağı belirtilen ve özellikle çiftçilerin dört gözle beklediği iki barajla ilgili iyi haber geldi. AKP Milas İlçe Başkanı Levent Akyer’in konuya ilişkin bakanlığa yaptığı başvuru sonuç verdi.

DSİ Genel Müdürlüğü, başvuruya cevaben gönderdiği yazıda Gökçeler Barajı Planlama Raporu İhalesi’nin içinde bulunduğumuz Ekim ayında yapılacağını ve ihalenin ardından inşaata başlanacağını belirtirken, bir diğer baraj olan Eşence için de planlama raporunun hazırlanmakta olduğunu bildirdi.

AKP İlçe Başkanı Levent Akyer, bir yılı aşkın bir süredir konuyla yakından ilgilendiğini belirterek; “İlçe yönetim kurulu arkadaşlarımızla birlikte, özellikle Milas Ziraat Odası Başkanımız Sayın İsmail Atıcı’nın her fırsatta dillendirdiği baraj konusunda, bakanlık nezdinde girişimlerde bulunarak, Milaslı çiftçilerimizin tarımsal sulamadaki sorununa çözüm bulmaya çalıştık. Bakanlığımız da başvurumuza kayıtsız kalmadı ve DSİ Bölge Müdürlüğü’ne verdiği talimatla süreci hızlandırdı. DSİ Bölge Müdürlüğü tarafından gönderilen resmi yazıda, Gökçeler Barajı Planlama Raporu İhalesi’nin içinde bulunduğumuz Ekim ayında yapılacağı ve ihalenin ardından inşaata başlanacağı belirtilirken, ilçemize yapılması planlanan bir diğer Baraj olan Eşence için de planlama raporunun hazırlanmakta olduğu belirtiliyor.

Bu durum özellikle çiftçilerimiz açısından sevindirici bir gelişmedir. Çiftçimiz her türlü ürünü sulu tarım olarak yetiştirebilecek ve bugünkünden daha fazla gelir edecektir. Bu anlamda, öncelikle Sayın Bakanımıza ve çalışma arkadaşlarına, DSİ Bölge Müdürlüğümüz personeline tüm Milaslılar adına teşekkür ediyoruz. Beklentimiz odur ki her iki barajın temelleri 2019 yılında atılacak ve hızlı bir şekilde inşaatı tamamlanarak hizmete sunulacaktır” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X