Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

75. Yıl Milas Devlet Hastanesi Acil Servisi önünde …

Adem KANKAYNAR -

75. Yıl Milas Devlet Hastanesi Acil Servisi önünde …
Bu içerik 2096 kez okundu.

Kimi zaman yurttaş ile kurum çalışanları arasında farklı nedenlerle çıkan tartışmalar yargıya taşınırken, kimi zaman da yazılı ve görsel basında yer bulur. Benzer bir durum, bu kez ilçemiz 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi Acil Servisi önünde yaşandı…

İlçemize bağlı Küçük Dibekdere Mahallesi’nde ikamet eden bir yurttaşımız, eşinin aniden rahatsızlanması sonucu önce Kafaca Sağlık Ocağı’na gider. Muayene edilen hastaya gerekli ilaç tedavisinin yanı sıra bir de iğne yapılır. Ancak yapılan iğne sonrası rahatsızlığı daha da artan hasta, eşi tarafından bu kez ilçemiz 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne götürülür.

Kendisine ait özel araçla hastanenin acil servisi önüne gelen yurttaş, birçok aracın gelişigüzel park edilmesi sonucu bir türlü aracını acil servisin önüne yanaştıramaz. Aracıyla uygun park yeri bulmak için bir iki tur atan yurttaş, bulamayınca da aracı (aciliyetten!) yolun ortasına bırakır ve hastasını Acil’e yürüyerek götürür.

Acil servisteki görevlilere eşini teslim eden yurttaş, aracını yolun ortasından alıp daha uygun bir yere park etmek üzere aracına bineceği zaman aklına, genellikle acil servis önünde araçların park işlemlerine müdahale eden güvenlik görevlileri gelir. Çevreye bakınır, ancak güvenlik görevlilerini göremez. Tam aracına bineceği zaman iki güvenlik görevlisinin, hastanenin girişindeki kafeteryada çay içtiklerini görür.

Tam aracını çalıştırıp hareket edeceği zaman da güvenlik görevlileri ellerindeki çay bardakları ile birlikte aracın içindeki vatandaşa, “Aracını yolun ortasına bu şekilde park edemezsin” derler. Bunun üzerine vatandaş da çevredeki uygunsuz yapılan parkları göstererek; “Bakın, hatta engelliler için ayrılan bölüme bile park edilmiş. Eşim çok rahatsızdı ve acilen giriş yapmamız gerekiyordu. Uygun bir yer bulamadığım için buraya bıraktım” der, ancak güvenlik görevlileri (yurttaşın iddiasına göre) hiç de nazik olmayan bir tutum sergilerler.

Konunun gazetemize ulaşması üzerine Hastane Müdür Yardımcısı Arif Mazı’yı aradık ve durumu anlattık. Yurttaşın hastaneye geldiğini söylediği saat dilimindeki kamera görüntülerini izleyen hastane müdür yardımcısı Mazı, görev yerlerini terk eden iki güvenlik görevlisi hakkında idari soruşturmanın başlatıldığını belirterek; “Güvenlik görevlilerimizin nazik olmayan davranışına gelince, hiç kimsenin böyle bir hakkı olamaz. Eğer iddia edilenler doğru ise yakışıksız bir tavır olmuş” dedi ...

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X