Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

MİFAD Yönetimi görev dağılımı yaptı

Adem KANKAYNAR -

MİFAD Yönetimi görev dağılımı yaptı
Bu içerik 1097 kez okundu.

Milas Folklor Araştırma Derneği’nin geçen hafta gerçekleştirilen olağan genel kurul toplantısı sonrası oluşan yeni yönetim kurulu üyeleri, gerçekleştirdikleri ilk toplantıda görev dağılımı yaptılar.

Derneğin sanatsal faaliyetlerini sürdürdüğü Milas Sanat Merkezi’nde gerçekleşen toplantıda Mustafa Emekli yeniden başkanlığa seçildi.

Adem Kankaynar’ın Başkan Yardımcısı, Simge Mergen’in Sayman Üye, E. Buket Kaya’nın da Dernek Sekreterliğine seçildikleri toplantıda Hasan Savran, Pembe Sarı ve Emrah Mergen’in de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaları kararlaştırıldı.

Yeni dönem farklı olacak …

İkinci dönem yeniden dernek başkanlığına seçilen Mustafa Emekli, kurumsal anlamda bugüne kadar birçok adımın atıldığını, bundan sonraki süreçte toplumun asıl beklentilerine yönelmek durumunda olduklarını belirterek; “Derneğimizin adında da olduğu gibi öncelikle biz bir araştırma derneğiyiz. Kuruluş felsefemizde de bu düşünce yatmaktadır. Dolayısıyla bu dönem, kentimizin kültür kimliğini araştıracak, ortaya çıkaracak ve tescillenmesini sağlayacak adımlar atacağız. Çok kısa bir süre içinde bir komisyon oluşturulup, profesyonel belgesel çekimleri yapan firmalarla gerekli görüşmeler sağlanacak ve çalışmalara başlayacağız” dedi.

Sadece festivallerle anılan bir STK olmayacağız …

Kuruluşundan bugüne her yıl uluslararası nitelikte Gençlik Festivalinin dernek tarafından gerçekleştirildiğine dikkat çeken Emekli; “MİFAD denildiği zaman insanların aklına sadece festivaller gelmemeli. O tür etkinlikler veya diğerleri sadece dernek çatısı altında yaptığımız faaliyetlerin bir sunum biçimidir. Bundan sonra da hem festival, hem de diğer çalışmalarımız toplumun beğenisine sunulacaktır. Fakat asıl yapmamız gereken, kültür anlamında çok daha etkili çalışmalarla gündeme gelmek olacaktır. İşte, oluşan yeni yönetimin asıl görevi bu dönem bu çalışmalar olacaktır” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X