Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner’in ziyaretleri …

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR -

CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner’in ziyaretleri …
Bu içerik 807 kez okundu.

Eski Cumhuriyet Başsavcısı, köşe yazarı ve CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner, “Bilimsel Eğitim için Laiklik şart” konulu Panel-Forum için geldiği ilçemizde, Cumhuriyet Halk Partisi Milas İlçe Örgütünü ziyaret ederek ‘Anı Defteri’ni imzaladı.

CHP Milas İlçe Başkanı Suat Özcan, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları üyeleri tarafından parti binasında karşılanan Cihaner, partililerle sohbet etti. Milas Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Celal Devrim ve kalabalık bir partilinin de hazır bulunduğu sohbette, CHP Milas İlçe Başkanı Suat Özcan, ilçemiz hakkında genel bir tanıtım yaptı.

Kentin ekonomik-sosyal ve kültürel yapısından söz eden İlçe Başkanı Özcan; “Milas’ta, 1970’li yıllardan sonra sosyal demokratlık ile ilgili gelişmeler yaşanmaya başlandı. ‘80’lerden sonra da bu anlayış iyi bir hamle yaparak, bugünkü gelinen noktanın başlangıcını oluşturdu. Bu süreçte hem seçilen milletvekili sayısı, hem de alınan oy oranı olarak öne geçildi. Yine bu süreçte Muğla’daki değişimle Milas’taki değişim birbirine paralel gitti. Yüzde 30 ile 40 arasında değişen oy oranları bugün yüzde 51’e ulaştı. Bu yükselişte elbette tüm ilçe örgütümüzün, kadın ve gençlik kollarımızın, partililerimizin, belediye başkanlarımızın, meclis üyelerimizin, milletvekillerimizin kısaca herkesin katkısı ve desteği vardır. Referandumda ise oy oranımız yüzde 71,67’ye yükseldi.

Bugün ülkemizin ve halkımızın içinde bulunduğu durumu net bir şekilde görüyor ve biliyoruz ki, AKP bu ülkeyi iyi bir şekilde yönetemiyor. Artık bir değişim zamanı gelmiştir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak, başta genel başkanımız, milletvekillerimiz ve tüm örgütlerimizin çalışmalarıyla iktidar oluruz. Son dönemlerde söylediğimiz gibi Türkiye rahat bir nefes alır. Gülebilmeye, gülümsemeye başlayabilir. Sevgi yeniden yeşerir” diyerek, Milletvekili Cihaner’e örgütü adına ‘hoş geldiniz’ dedi.

“Umarım Türkiye bir an önce AKP’nin yarattığı yıkımdan kurtulur”

Sergilenen konukseverlik için partililere teşekkür ederek sözlerine başlayan CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner; “Aslında Sayın İlçe Başkanımız, söylenecek birçok şeyi bir çırpıda ve etkin bir şekilde söyledi. Türkiye’nin bugün nasıl bir yıkım yaşadığını az önce başkanımız net bir şekilde özetledi. Bir dönem köylümüz tütünle, pamukla, pancarla geçiniyorken şimdi bunların tamamı, hatta saman bile ithal edilir hale geldi. Oynanan finans oyunlarıyla ve sıcak para ile döndürülmeye çalışılan bir ekonomimiz var ve kendilerinin de belirttiği gibi artık tulumbada su bitmiş görünüyor. Bu kötü gidişatı yurttaşlara fatura etmek üzere yine geçmişte olduğu gibi çeşitli vergi artışlarına başladılar. Maliye Bakanlığı da zaten ülke ekonomisinin durumunu net bir şekilde ortaya koyarak, Bakanlar Kurulu üyelerine, ‘ya borçlanacağız, ya da vergileri arttıracağız’ diyerek durumu özetledi. Bu söylem Türkiye ekonomisinin iflasının, nasıl bir çıkmaza sokulduğunun net bir şekilde itirafıdır.

Bunun yanı sıra çevremizdeki birçok ülke ile cebelleşir durumdayız. Komşularımızla yaşadıklarımız da krizlerin iyi bir şekilde yönetilemediğinin bir göstergesidir. İktidarın neden olduğu bu çelişkiler bu halka büyük bir sıkıntı olarak geri dönüyor. Ben de başkanımın dileğine katılarak, umarım bir an önce kendi çıkarlarıyla ülke çıkarlarının bütünleştiğini iddia etseler de aslında küçük bir grubun menfaatlerine hizmet eden bu anlayıştan bu ülke bir an önce kurtulur” diyerek, ziyaretçiler için hazırlanan ‘Anı Defteri’ni imzaladı.

Ziyaret, günün anısına çekilen toplu fotoğrafla son buldu.

CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner, Başkan Tokat’ı ziyaret etti

CHPİstanbul Milletvekili İlhan Cihaner, CHP Milas İlçe Örgütü ziyareti öncesinde Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı makamında ziyaret etti.

CHP Milas İlçe Başkanı Suat Özcan ve İlçe Yönetim Kurulu üyelerinin de katıldıkları ziyarette Cihaner, gündeme ilişkin konulara değindi. Başkan Tokat da Cihaner’e ziyareti için teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X